TALLINN, ESTONIA - AUGUST 15: UEFA President, Aleksander Ceferin looks on during the UEFA Super Cup between Real Madrid and Atletico Madrid at Lillekula Stadium on August 15, 2018 in Tallinn, Estonia. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Koronavirüs salgını nedeniyle futbol maçlarına seyirci alınmıyor. Salgın tedbirleri kapsamında hayata geçirilen bu uygulamayla binlerce kişinin aynı yere toplanması engelleniyor. Pandeminin gölgesinde İstanbul'da 2021 yılında yapılacak olan Şampiyonlar Ligi final maçının akıbeti de merak ediliyor. 2021 yılı Şampiyonlar Ligi finalinde İstanbul'da oynanacak maç seyircili mi olacak? UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, İstanbul'da oynanacak Şampiyonlar Ligi finaliyle ilgili konuştu.


"Futbolu geri plana ittik"


Pandemi döneminde futbolun geri plana itildiğini ve sağlığın en önemli şey olduğunu hatırladıklarını belirten Ceferin, kendisinin de yaklaşık 30 kez test yaptırdığını aktardı. Pandeminin gölgesinde futbolun durumunun ne olacağını düşünmenin uykularını kaçırdığını belirten Ceferin, birçok ülkenin hükümetiyle yoğun görüşme trafiğinde olduklarını ifade etti.


"Seyircili oynamaya yönelik hazırlık yapıyoruz"


2021 yılında İstanbul'da yapılacak Şampiyonlar Ligi final maçıyla ilgili çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Ceferin, maçın seyircili olup olmayacağına dair değerlendirme yaptı. Dev finalde seyircili oynanacakmış gibi hazırlık yaptıklarının altını çizen Ceferin, bu konuda aşı etkinliğinin belirleyici kıstas olacağını aktardı. Şimdiden kesin yorumlar yapmanın imkansız olduğunu kaydeden Ceferin, mevcut Şampiyonlar Ligi formatının en az 2024'e kadar devam edeceğini bildirdi. Ceferin, Şampiyonlar Ligi sistemiyle ilgili ilginç çalışmalar yürüttüklerini belirtti.