İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, bugün yaptığı açıklamada İstanbul’daki vatandaşlarına “Derhal ülkeden ayrılın” çağrısı yaptı ve ortalık karıştı.

İsrail, Türkiye’deki vatandaşlarına yönelik yeni bir seyahat uyarısı yaparken İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid, bugün yaptığı açıklamada İstanbul'daki vatandaşlarına “Derhal ülkeden ayrılın” çağrısında bulundu.

Bu arada ülkenin önde gelen gazetelerinden Jerusalem Post’un bu sabah paylaştığı dikkat çeken haberde ise, Türkiye’de faaliyet yürüten İranlı bir grubun geçen ay İsrailli hedeflere yönelik saldırı planları İsrailli ve Türk güvenlik birimleri tarafından önlendiği belirtildi.

İran Devrim Muhafızları’nın üst düzey isimlerinden Albay Hassan Sayid Khodaei’nin geçen ay evinin önünde silahlı saldırıya uğrayarak öldürülmesinin ardından İsrail yönetimi, vatandaşlarına “Türkiye’ye gitmeyin” uyarısında bulunmuştu ve Başbakanlıktan yapılan açıklamada, “Son haftalarda İran, üst düzey Devrim Muhafızları yetkilisinin ölümünden İsrail’i sorumlu tuttu ve İran, İsraillilere yönelik bir misilleme gerçekleştirebilir” sözleri yer almıştı.

Güne Yine Mülteciler Damga Vurdu! Kamptan Kaçtılar! Ortalık Karıştı... Güne Yine Mülteciler Damga Vurdu! Kamptan Kaçtılar! Ortalık Karıştı...

Ayrıntılar geliyor...