Trafik sorunun çözmek için toplu taşıma araçlarının ve kullanımının yaygınlaşması bile zaman zaman bu sorunu hafifletmeye yetmemektedir. Bununla birlikte sürekli toplu taşıma kullanımın yaygınlaşması için çalışmalar yapılmakta ve toplu taşıma araçlarının

Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir Türkiye'nin yüz ölçümü yaklaşık 780 bin kilometrekareyken en büyük il Konya'nın yüz ölçümü yaklaşık kaç kilometrekaredir
Trafik sorunun çözmek için toplu taşıma araçlarının ve kullanımının yaygınlaşması bile zaman zaman bu sorunu hafifletmeye yetmemektedir. Bununla birlikte sürekli toplu taşıma kullanımın yaygınlaşması için çalışmalar yapılmakta ve toplu taşıma araçlarının cinsi ve sayısı artırılmaktadır. Bir kolaylıkta toplu taşıma araçları için kullanılan kartın tek hale getirilmesiyle yapılmıştır. Böylece insanlar birçok toplu taşıma aracına tek kartla binebilmektedir. Tabi ki kalabalık bir şehirde karta dolum yapmak bile zaman zaman uzun saatler beklemeyi gerektirmektedir. İstanbulkart dolum yapan yerler belediyeler tarafından belirlenmektedir.

Büfelerden İstanbulkart Dolum:


Belediyelerin belirlediği Büfelerden istanbulkart dolum yapmak mümkündür. Şehrin birçok yerinde rahatlıkla bulunabilecek ve genellikle 24 saat açık olan büfeler insanların kart dolumu yapmaları için hizmet vermektedirler. Anlık ihtiyaçların anından karşılanabileceği mini market olma özelliği taşıyan bu büfeler sayesinde kart dolumu yapmak için dolum merkezlerine gitmeye gerek duyulmamaktadır.

Toplu taşıma araçlarının durak girişlerinde bulunan makinelerle yapılan İstanbulkart dolum:


Birçok insan dolum yapmak için herhangi bir büfe veya dolum merkezine gidemeyecek kadar uzak olabilir. Bu da düşünülerek insanlara kolaylık sağlanması açısından metro, metrobüs veya Marmaray girişlerine yerleştirilen makineler yardımı ile nakit ücret karşılığında kart dolumu yapılabilmektedir.