İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu son dakika açıklaması yaparak İstanbulluları uyardı. Dün gece saatlerinde İstanbul’da hava sıcaklığının eksi 4 dereceye kadar düştüğünü söyleyen İmamoğlu, 30 yılın en soğuk gecesi olduğunu dile getirdi. AKOM'dan son dakika açıklaması yapan İmamoğlu, kar yağışının bugün daha da etkili olacağını ifade etti.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKOM’dan son dakika uyarıları yaptı. İstanbul'un dün gece 30 yılın en son gecesini yaşadığını belirten İmamoğlu, İstanbul’da verilen 4-5 günlük kar alarmının en yoğun gününün bugün olacağını dile getirdi. İstanbul’da özellikle bugün öğleden sonra çok yoğun kar yağışı olacağını söyleyen İmamoğlu, İstanbulluları güneşe aldanmamaları konusunda uyardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu AKOM’da İstanbul'da devam eden kar yağışına ilişkili son durumu anlattı. Bu gece İstanbul'da son 30 Yılın en soğuk gecesinin yaşandığını belirten Ekrem İmamoğlu, hava sıcaklığının eksi 4 dereceye kadar düştüğünü dile getirdi. İstanbul'da Sibirya soğuğu diye tarif edilen soğuk hava koşullarının yüksek bir etki gösterdiğini belirten İmamoğlu, bugün havanın güneşli olmasına aldanmamak gerektiğini dile getirdi. Ekrem İmamoğlu İstanbul'da 4-5 günlük uyarı yapılan süre içinde en yoğun kar yağışının bugün görüleceğini söyledi.

Güneşe Aldanmayın öğleden sonra kar geliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı Ekrem İmamoğlu birbiri Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından günlerdir yapılan yoğun kar yağışı uyarılarının en çok etkili olacağı günün bugün olduğunu belirterek vatandaşların Güneşli havaya aldanmaması gerektiğini söyledi. Kar yağışının Bugün öğleden sonra İstanbul'da çok etkili olacağını belirten İmamoğlu, özellikle zorunlu olmadıkça dışarıya çıkılmaması gerektiğini, özel araçla trafikte seyir halinde olmamak gerektiğini belirtti. Toplu taşıma hizmetlerinin devam edeceğini belirten İmamoğlu, bazı bölgelerde kar kalınlığının 50 santimetreye kadar çıkmasını beklediklerini dile getirdi.

istanbullular-dikkat-gunese-kanip-gecti-sanmayin-oyle-bir-geliyor-ki-kapidan-cikilmayacak-2

 İstanbul trafiği boş kaldı

 Meteoroloji ve AKOM tarafından yapılan uyarılar sonrasında İstanbul Valiliği Perşembe günü İstanbul genelinde büyük önlemler almıştı. Kar yağışının hafta ortasında başlaması ile beraber birçok sürücü özel araçları ile trafiğe çıkmayınca İstanbul trafiği adeta uzun yıllar sonra boş kaldı. İstanbul'da trafik doluluk oranı %13 civarında seyretti.