İstanbul'u kana bulayacaklardı! Tutuklandılar...

İstanbul'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda 5 kiloluk 6 adet plastik patlayıcı yakalanmasıyla ilgili mahkemeye sevk edilen 3 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Güncel 03.05.2021 - 05:03 04.05.2021 - 04:18 İlan35

İstanbul'da bulunan ve kapanma öncesi yoğun hareketliliğin olduğu 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda 5 kg ağırlığa sahip 6 adet plastik patlayıcının yakalanmasıyla ilgili gözaltı uygulanan 3 zanlı, tutuklanmaları talebiyle mahkemeye çıkarıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Tam Kapanma'ya 1 gün kala (28 Nisan 2021) 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda toplam ağırlığı 5 kilogram olan 6 adet plastik patlayıcı yakalanmasıyla ilgili olarak olay yerinde kovalamaca sonucu gözaltına alınan 25 yaşındaki R.A. ile 27 yaşındaki İ.Z. ve daha sonra yakalanarak gözaltına alınan 39 yaşındaki Y.S.'nin İstanbul Emniyet Müdürlüğündeki sorgu ve resmî işlemleri tamamlandı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğünde sorgu ve işlemleri sona eren zanlılar, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı'na getirildi.

İstanbul Adalet Sarayı'nda konuyla ilgili soruşturmayı yapan başsavcılık makamı tarafından ifadesi alınan zanlılar, TCK'nın (Türk Ceza Kanunu) 174'üncü maddesi çerçevesinde, "tehlikeli maddelerin el değiştirmesi ya da izinsiz olarak bulundurulması" suçundan tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe (İstanbul Sulh Ceza) sevk edildi. 

Başsavcılık tarafından yapılan bilgilendirmede, yakalanan 3 zanlının örgütsel bağlarıyla ilgili soruşturmanın da diğer taraftan sürdürüldüğü bildirildi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@