Dünyanın kehanetler konusunda en bilindik ve en kabul gören isim tabi ki Baba Vanga. Gizemli kâhin yeni yıl konusunda yine dünyanın gündemine geldi!

Daha önceki kehanetlerinde gerçekleşmeyeni olmayan kâhinin Baba Vanga, diğer kahinleri de onaylayacak şekilde 2022 yılı için çok da iyi şeyler söylememiş.

1911 doğumlu Baba Vanga, Rusya, Doğu Avrupa ve bölge ülkelerde bir efsane olarak tanınıyor. Yaptığı açıklamalardan geriye hiçbir yazılı metin bırakmayan Baba Vanga, daha önce 11 Eylül saldırılarını, Birleşik Krallık’ın Avrupa Birliği’nden ayrılmasını, Obama’nın seçimi kazanmasını bilmişti.

Baba Vanga, donmuş bir alanda gizli duran ölümcül virüsün küresel ısınmayla birlikte ortaya çıkacağını belirtmiş ve virüsün yayılacağı ve hızla kontrolden çıkacağı da eklemişti. Tüm bu iddiaların ardından Rusya’dan gelen bir haber, Baba Vanga’nın 2022 kehanetlerini yeniden gündeme getirdi. Rus bilim insanları, küresel ısınma ile birlikte, donmuş toprağın erimesi ile virüs ve bakterilerin serbest kalacağını açıkladılar.

0x0-baba-vangadan-koronavirus-kehaneti-iste-baba-vanganin-2020-kehanetleri-1582724231807

Birçok konuda kehanette bulunan ve “Balkanlar’ın Nostradamus’u” olarak bilinen ve görme yetisini çocuk yaşta kaybedeb Baba Vanga, 1996 yılında meme kanseri sebebiyle yaşamını yitirmişti. O dönemde gerçekleşen cenaze törenine devlet erkanından üst düzey isimlerin yanı sıra çok büyük bir kesim ve ünlü simalar da katılmıştı.

İngiltere'nin AB'den ayrılmasını, 11 Eylül terör saldırılarını ve DAEŞ’in yükselişini doğru bir şekilde öngören kahin, ayrıca Vladimir Putin ve Rusya'nın dünyaya hükmedeceğini dair ilginç bir tahminde bulunmuştu. 2022 yılı içinde ipucu bırakan kahinin açıklamaları tekrar yaşanmaya başlanınca ABD ve İngiliz basınında da Baba Vanga’nın 2022 tahminleri yorumlandı.

Buna göre dünyanın beklediği 2022 kehanetleri şöyle;

dedikleri-cikan-baba-vangadan-iki-onemli-2018-kehaneti-687x400

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

1)      SİBİRYA’DA ÖLÜMCÜL BİR VİRÜSÜN KEŞFİ

Şimdiden gerçekleşmeye başlayan kehanette söz konusu virüs hızla kontrolden çıkacak denilmiş.

2)      İÇME SUYU KITLIĞI

Nüfus artışı ve kirlilik sebebi ile ciddi bir su katlığı uyarısında bulunulmuş.

3)      BİR UZAY GEMİSİ DÜNYA’YA SALDIRACAK

En çok korkutan kehanetlerden ama bugüne kadar uzay ile ilgili yorumları gerçekleşmekte.

4)      DEPREMLER VE TSUNAMİLER DE DAHİL OLMAK ÜZERE DOĞAL AFETLERDE ARTIŞ

2004 tahmini sonrası bu defa da doğru olacağı Asya ve Avustralya için öngörülen bir tahmin.

5)      HİNDİSTAN’DA ÇEKİRGE İSTİLASI

Çekirge istilası son iki yıldır gündeme gelen bir konu ve daha önce de Hindistan ile ilgili doğru tahminlerde bulunan Baba Vanga’dan gelince daha da kayda değer bir kehanet oluyor.

6)      SANAL GERÇEKLİK YAŞAMI ELE GEÇİRECEK

Çalışmaları başlamış ve teknolojide gelinen son duruma bakıldığında muhakkak bir tahmin anacak kahine göre 2022 bu sonuç için erken bir tarih değil zira Metaverse adlı sanal evrenin haberleri de gelmişti birkaç gün önce.

Bunlar ile birlikte diğer kahinlerin de öngördüğü üzere, deprem, yangın, kıtlık, sel gibi doğa olaylarının öne çıkacağı bir yıl olarak uzaylılar, sanal gerçeklik felan derken yeni bir çağın başlamakta olduğu da bir gerçek.