Asgari ücret zammında büyük bekleyiş sürüyor. Milyonlarca asgari ücretli çalışanın zam beklentisinde bugün son karar verilecek. Salı günü uzlaşmaya varılacağı belirtilmişti. Peki Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret kaç TL olarak açıkladı? Asgari maaşa yüzde kaç zam yapılacak?

Asgari ücrete yapılacak zamla ilgili çeşitli ifadelere yer verildi. Pek çok kişi neler olduğunu soruyor. Bakan Vedat Bilgin, Cumartesi günü yaptığı açıklamada Salı gününü işaret etmişti. Sonrasında ise tüm gözler bugüne çevrildi. Peki asgari ücrette kritik karar belli olacak mı? Çalışanların beklentilerini karşılayacak bir zam mı yapılacak merak ediliyor. Son olarak 5500 TL olması kararlaştırılan asgari maaş, Temmuz 2022'den bu yana geçerliliğini koruyor. Ondan önce ise 6 aylık süreçte ortalama 4253 TL maaş verilmekteydi. 

2000 sonrası sigortalılar dikkat kesildi! Emeklilik için sıra geldi! 2000 sonrası sigortalılar dikkat kesildi! Emeklilik için sıra geldi!

Asgari Ücretli Zam İstiyor

Asgari ücretli vatandaşlar beklentilerin üzerinde bir zam beklentisi ile gündeme geliyorlar. Nedeni ise alım güçleri her geçen gün düşmekte. Bu nedenle asgari ücret kazanmakta olan çalışanların tek temennisi bu. Öte yandan kendilerini temsilen komisyonda bulunan işçi sendikalarından da bir açıklama beklenmekte. 

maaşkapak

TÜRK-İŞ 7785 TL Demişti Ama...

TÜRK-İŞ'in asgari ücret için kapıları 7785 TL'den açmaya hazır olduklarını biliyoruz. Ancak bu konuda diğer sendikalardan ses çıkmadı. Asgari ücretin kaç TL'ye sabitleneceği ve pazarlığın nasıl son bulacağı merak konusu haline geldi.

Asgari Ücret Zammı Bugün Açıklanacak!

Asgari ücret zammının bugün açıklanması bekleniyor. İşverenlerin ödeyebileceği ve işçinin de alım gücünü artıracak düzeyde bir asgari zam olması yönünde beklentinin olduğunu belirtelim. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, konuyla ilgili sonuçları duyuracaktır. Öte yandan asgari ücrete zam açıklamasını Cumhurbaşkanı Erdoğan mı yapacak sorularıda soruluyor.