Sosyal medyada bu sefer İskandinav ülkelerinde misafir çocuklarına yemek ikram etmemek tartışıldı! Peki hangi Avrupa ülkelerinde misafire ikram hoş karşılanmaz?

PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek PTT emekli kredisi başladı! 16 milyon emekliye PTT’den 80.000 TL’ye varan nakit destek

Sosyal medyada Akdeniz ülkelerindeki yabancıların İsveç'te yaşadıkları deneyimleri anlatması gündem oldu.

Reddit'te yabancıların İsveç'te yaşadıkları deneyimi Twitter'a taşıyan  bir kullanıcı gündem yarattı. Reddit'e kullanıclar İsveçte başlarına gelen olayları anlattı.

Buna göre bir kullanıcı İsveç'te bir arkadaşının evinde yatıya kaldığını uyandığında arkadaşının bir kaç dakikalığına aşağıya ineceğini kendisine söylediğini yazdı. 15 dakika sonra aşağı indiğinde onları ailecek kahvaltı yaparak gördüğünü ve kendisine neredeyse bitirdiklerini birazdan yanına geleceğini söylediğini anlattı.

Bir başka kullnıcı da yine İsveçli arkadaşının evine gittiginde annesinin odaya gelip yemegin hazir oldugunu söyledi ve arkadaşının yemek yiyecegini ve yemeklerini yiyene kadar kendisini beklemesi gerektiğini söyeldiğini anlattı.

Bu paylaşımları Twitter'da yayınlayan yabancı kullanıcı Akdeniz ülkelerindeki insanlarla ile İskandinav kültürü arasındaki tartışmayı Twitter'a taşıdı.

Yayınlanan bir araştırma fotoğrafında "Yemeğini paylaşmayı sevmeyen ülkeler" listelendi.

İsveç'teki misafir çocuğuna yemek vermeme olayının kimileri tarihçesi olduğunu söyledi kimileri acılı kıtlık zamanında kalan bir alışkanlık olduğunu kimileri ise bu bilginin yalan olduğunu aksine zenginlerin ve soyluların böyle yaptığını açıkladı.