AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ hem enflasyona hem de aldığı maaşa isyan etti...

AKP iktidarında yaşanan ekonomik yıkım için vatandaşlara “Ayda 2 kilo et yiyorsak, yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız” diyerek akıl veren AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ bu defa aldığı 40 Bin lira civarında olan maaşına isyan etti.

Tv42’de yayınlanan Sümen Altı programında konuşan AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ aldığı maaşı küçümseyerek inanılmaz açıklamalar yaptı.

Zülfü Demirbağ'ın bu ülkeye yıllarını vermiş emekli vatandaş son zam ile 3.500 liraya mahkum edilirken, aylık 40 Bin Lira olan maaşı için isyan sözleri şöyle oldu;

Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım Ayrık otu ve eğrelti otu yenmez ama çörek otu semizotu ve dereotu yenir cümlesinde TDK'nin günümüzde geçerli olan yazım

“Şu anda utanıyorum ki, danışmanıma ‘Oradan 2-3 bin lira getirin. Niye? Danışmanlarıma borçlanmışım maaşımı bekliyorum, 15 gün sonra alacağımız. Bayram öncesi maaşı bekliyoruz. Öyle değil, dışarıdan göründüğü gibi değil. İçi giden, vicdanı olan bir insan o milletvekili maaşıyla milletvekilliği yapamaz. Çok zor. Ee şimdi ben İstanbul Belediyesi’nde bürokrattım. Yönetim kurulu üyeliği de alıyordum bi denetim bi yönetim. Valla şu ankinden çok çok iyiydi benim durumum. İki tanede kooperatife girdim ev sahibi oldum ben İstanbul’da. Şimdi? Şimdi mümkün değil, nasıl yapacaksınız?”

Bu arada, dün onaylanan ek bütçe ile milletvekili maaşları 56 Bin lira olarak güncelleniyor. Zülfü Demirbağ'a bu defa yetip yetmeyeceği ise sosyal medyada merak konusu oldu.