Bu basit ipuçları gün doğumundan batımına kadar gününüzü geçirmenize yardımcı olacak! Güne daha enerjik başlamak, tüm günü keyifli geçirmek için ipuçları haberimizde…

Güne güzel ve erken başlamak, hem günü iyi hem de verimli geçirmek için oldukça önemli. Peki, gününüzü daha iyi geçirmek için neler yapabilirsiniz. Uyumakta zorluk çekenler, uyanma sorunu yaşayanlar bu yazımıza kulak versin. Çünkü size iyi bir gün geçirmenizi sağlayacak harika ipuçları veriyoruz.

Öğleden sonra çöküşünden kurtulun

Yorgun mu hissediyorsunuz, enerjiniz mi düşük ya da öğleden sonralarınızdaki çöküşün üstesinden gelmek için biraz desteğe mi ihtiyacınız var? Avucunuza birer damla limon yağı ve nane yağı koyun, birbirine sürtün, sonra ellerinizi yüzünüze getirin ve yaklaşık 30 saniye boyunca derin nefes alın. Bu iki enerji verici yağın aroması size aradığınız desteği verecektir.

Sabah duşunuza enerji katın

Sabahları duş alırsanız, uçucu yağlar sabah rutininize enerji verici bir destek katabilir. Bir avuç şampuan veya saç kreminize 2-3 damla nane esansiyel yağı ekleyin, ardından güne sağ ayağınızla başlamak için saçınıza ve saç derinize masaj yapın.

Verimliliğinizi Artırın

İş yerinde yoğun bir gün mü geçiriyorsunuz? Limon esansiyel yağını yaymak, daha üretken olabilmeniz için stres atmanıza ve odağınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Aslında, Japonya'da yapılan bir araştırma, limon esansiyel yağı çalışma alanlarına dağıldığında çalışanların %54 daha az yazım hatası yaptığını buldu. Yazma doğruluğundan endişe etmeseniz bile, limon yağı zihinsel olarak keskin kalmak ve eldeki göreve odaklanmak için umut verici bir seçenektir!

Düşük morali yükseltin

Kendinizi kötü hissettiğinizde ve stres, endişe veya üzüntü hissettiğinizde, uçucu yağlar moralinizi yükseltmek için yararlı bir araç olabilir. Portakal esansiyel yağının stres ve kaygı duygularını azaltmaya yardımcı olduğu ve hatta depresyonun hafifletilmesinde faydalı olabileceği gösterilmiştir. Stresi yenmeye yardımcı olmak için, portakal esansiyel yağını doğrudan şişeden soluyabilir veya bir difüzörde kullanabilirsiniz.

Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır? Türkiye'de forma giymiş ünlü futbolculardan hangisi ülkesinin A milli formasıyla daha fazla maça çıkmıştır?

Losyonunuzu yükseltin

Kişisel bakım ürünlerinizde suni kokulardan kaçınıyor musunuz? Vücut losyonunuza yapay bir şey eklemeden kokulu bir element eklemek için uçucu yağları kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz kokusuz vücut losyonuna seçtiğiniz uçucu yağlardan birkaç damla ekleyin, ardından karıştırmak için çalkalayın veya iyice karıştırın. Losyonunuz sadece harika kokmakla kalmayacak, aynı zamanda yağların terapötik faydalarından da yararlanabilirsiniz. Okaliptüs ve nane yağlarının stres giderici bir kombinasyonunu, tatlı portakal ve sardunya yağlarının sakinleştirici ve ferahlatıcı bir kombinasyonunu deneyin veya taze kokulu lavanta ve canlandırıcı limon yağını karıştırın.

Daha kolay uyuyun

Geceleri uykuya dalmakta zorlanıyorsanız, lavanta yağı veya Slumber daha rahat hissetmenize yardımcı olabilir ve uykuya dalmayı kolaylaştırabilir. Bunu yapmanın çok basit bir yolu, açık yastığınıza tek bir damla lavanta veya Slumber koymaktır. Yağın yastığın üzerinde birkaç saniye kurumasını bekleyin, ardından yastığı tekrar yastık kılıfınıza yerleştirin. Dinlenmek için uzanın, birkaç derin nefes alın ve kısa sürede uykuya dalacaksınız.

iyi-bir-gun-gecirmeyi-kolaylastiran-7-harika-ipucu-2

Sürüşü daha keyifli hale getirin

Çoğumuz bir yere gitmek için arabalarımıza binene kadar arabalarımızın içi hakkında pek fazla düşünmüyoruz. Uçucu yağlar, yalnızca araba kokularının sentetik kokularının yerini almakla kalmaz, aynı zamanda sürüş deneyiminizi iyileştirebilecek faydalar da sunar. Bir pamuğa en sevdiğiniz uçucu yağ veya yağ karışımından birkaç damla ekleyerek dünyanın en kolay kendin yap araba difüzörünü yapın ve havalandırma deliğinize klipsleyin. Havayı açtığınızda, pamuk topun üzerindeki koku arabanızın her yerine yayılacaktır.

İşe gidip gelirken uyanık kalmak için nane veya limon yağı kullanın ya da markete giderken veya marketten çıkarken ruh halinizi aydınlatmak için tatlı portakal yağı kullanın. Kokuyu tazelemek için gerektiği kadar pamuğa birkaç damla daha yağ ekleyin.