İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, siyasetin ana gündem maddesi HDP fezlekeleri ile ilgili “Evet diyeceğiz” yorumu yaptı.


İYİ Parti’li Ağıralioğlu, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Ağıralioğlu, programda birçok açıklamada bulunsa da en çok öne çıkan, yakın zamanda TBMM’ye gelmesi beklenen HDP’li milletvekilleri ile ilgili fezlekeler oldu. Ağıralioğlu, Ahmet Hakan’ın, 9 HDP’li vekilin dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlanmış fezlekelerde nasıl bir tutum izleneceği sorusu ile ilgili, “Biz HDP'yi problemli görüyoruz, terörün gölgesinde görüyoruz. Dillerini problemli görüyoruz. Dolayısıyla böyle milletin meclisinde bu siyasi dille, bu üslupla siyaset yapmalarını doğru bulmuyoruz. Evet diyeceğiz.” dedi.9 milletvekili için fezleke düzenlenmişti


Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2014 yılında yaşanan Kobani olayları nedeniyle açılan kamu davasında, 9 HDP’li milletvekilinin dokunulmazlığının kaldırılması için fezleke hazırladı. Bu vekiller arasında Pervin Buldan, Paro Dündar, Sezai Temelli, Serpil Kemalbay Pekgözegü, Fatma Kurtulan, Garo Paylan, Hüda Kaya, Meral Danış Beştaş ve Hakkı Saruhan Oluç bulunuyor. 


Fezlekede devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozma suçlamaları yer alıyor.