İyi Parti Genel Başkan Başdanışmanı olan Turhan Çömez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi hakkında kullandığı doktor müsveddesi sözüne cevabını verdi.

Kendi sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı video da Çömez, “Erdoğan daha birkaç zaman önce olan Hatay’daki Defne hastanesinin temel atma törenine katıldı. Gerçekte yapılan bu törenin amacı şov yapmaktı. Çünkü ortada herhangi bir temel yoktu. Sadece bir miktar beton toprağa salınıvermişti ve üzerine de birazcık demir çubuklar ek yapılmıştı. "dedi.

Çömez kendisinin bu şovu belgeleri ve fotoğrafları ile birlikte paylaşım yapınca temelin kaldırılıp başka yere taşındığını söyledi.

Çömez, “Kimsenin benim diplomama laf söylemeye hakkı yoktur.”

Çömez sözlerine şöyle devam etti:

“Erdoğan geçtiğimiz akşam çıktığı bir televizyon programında söylediğim sözlere tepki gösterdi. Beni doğrudan hedef alarak doktor müsveddesi sözünü kullandı. Bu mecradan Erdoğan’a açık açık sesleniyorum. Başın sıkıştığında bana hemen Turan’ı bulun derdin. O zamanlar iyi bir doktordum. İki defa senin ameliyatında bulundum. O ameliyat zamanları çok değerli bir doktordum da şimdi doktor müsveddesi mi oldum.

Ben İstanbul Tıp Fakültesi’ni oldukça yüksek bir puanla bitirdim. Aldığım diplomamın arkasında yoğun çabalar, emekler var. Bundan sonra genel cerrahi uzman olmayı başardım. Milletvekilliği yaptığım dönemde senin yapmış olduğun hatalı davranışların peşinden gelmeyip kamuoyu ile paylaştım diye benim adımı kumpas davalarına karıştırdın. Bu kumpaslardan sonra tam tamına 12 yıl sürgün hayatı yaşadım.

Başka bankada bu faiz oranı yok! En düşük faizle aylık 366 TL ödeme Başka bankada bu faiz oranı yok! En düşük faizle aylık 366 TL ödeme

Ben gittiğim ülkede de kesinlikle boş durmadım. Yeni bir dil öğrendim, tıp fakültesini yeniden bitirip tekrardan bir diploma almaya hak kazandım. Şu an günümüzde dünyanın herhangi bir yerinde hekim olabilme hakkına sahibim. Benim hekimliğimi kimse tartışamaz, buna hakları da yoktur. Özellikle diplomasını bütün yürekliliği ile toplumla paylaşamayacak olan insanlar asla benim diploma ve kariyerime laf söylemeye kalmasın. Kimsenin beni böyle aşağılamaya, örselemeye ve doktor müsveddesi demeye hakkı bulunmuyor.