ANTALYA'DA TEMASLARINI SÜRDÜREN BAKAN KURUM 31 MART SEÇİMLERİNE DEĞİNDİ. KURUM, "AK PARTİ İKTİDARINDA İNŞALLAH ANTALYA'DA NE KADAR İLÇE VARSA VARSA 31 MART'TA ALMAK İSTİYORUZ" DEDİ. (FERAH VANLI - MUSTAFA BÜRGE/ANTALYA-İHA)

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın! Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın!
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, AFAD Koordinasyon Merkezi'nde beraberindeki Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Tarım Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile ortak basın açıklaması yaptı. Açıklamasında İzmir depreminde yaralı sayısının 994'e ulaştığını açıklayan Kurum, "Yaralı sayımız 994' yükseldi. 1225 artçı sarsıntı yaşandı ve 83 kişi öldü" dedi.

7.0 şiddetindeki İzmir depreminin ardından 1225 artçı sarsıntı meydana gelirken çok sayıda İzmirlinin kenti terk ettiği, yazlık bölgelere akın ettiği biliniyor. Pazartesi ile birlikte vatandaşların işe başlaması özellikle "hasarlı binalar var mı?" endişesine de neden olurken, Bakan Kurum bu konuda  "Bugüne kadar 4 bin 424 binada, 33 bin 434'e ulaşan bölümde bağımsız hasar tespit çalışmaları yaptık ve bunun sonucunda acil ve ciddi ağır hasarlı ve enkaz haline dönüşmüş bina sayısı 58'e yükseldi. Az hasarlı 397 bina, orta hasarlı 66 bina tespit edildi" dedi.