7. 0 büyüklüğündeki İzmir depremi kötü yapılar nedeniyle 114 kişinin ölmesine neden oldu.

Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın! Ziraat Bankası Bankamatik Kartı Olanlar... Bu Haber Size... 20000 TL ödeme alın! Almayan kalmasın!
7.0 büyüklüğündeki İzmir depremi kötü yapılar nedeniyle 114 kişinin ölmesine neden oldu. 1035 kişinin yaralanmasına ve 107 kişinin ise korku dolu saatler yaşamasına yol açtı. Onlarca bina enkaz yığını haline dönüştü ve bugün artık 114 kişi aramızda yok.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'nca depremden bir süre sonra sosyal medyada çok sayıda vatandaşın merakla beklediği adımı atmıştı ve binaların yapımında sorumlu olan 9 kişiyi gözaltına almıştı. Bugün 9 kişiden 2'si adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 7'si ise tutuklandı.

Yağcıoğlu Apartmanı müteahhidi Ş.A ile fenni mesul O.A., Yılmaz Erbek Apartmanı’ndaki market yapı sahibi M.Y. ile Yılmaz Erbek Apartmanı fenni mesulü N.B., Emrah Apartmanı fenni mesulü T.A., Doğanlar Apartmanı müteahhidi Ç.D. ve Rıza Bey Apartmanı müteahhidi H.H.Ö., tutuklanan isimler arasında yer aldı.