Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de dün yaşanan 6. 9 şiddetindeki depremden hemen sonra arama kurtarma çalışmalarına yaklaşık 5.

Gözden kaçırmayın

Bitmedi! Boğaziçi Üniversitesi Nefreti Bitmedi! Polis Müdehaleleri, Gözaltılar, İşkence... Sonuç? Bitmedi! Boğaziçi Üniversitesi Nefreti Bitmedi! Polis Müdehaleleri, Gözaltılar, İşkence... Sonuç?
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de dün yaşanan 6.9 şiddetindeki depremden hemen sonra arama kurtarma çalışmalarına yaklaşık 5.000 kişinin katıldığını ve arama kurtarma çalışmalarında 100 kadar insanın enkaz altından çıkarıldığını açıkladı. 802'den daha fazla yaralının, 25'ten fazla ölümün olduğunu açıklayan Kurum, "17 binada yıkım gerçekleşti ve şu an 8 tanesinde çalışmalara devam ediliyor. Enkaz altında kalanlara ulaşılmaya çalışılıyor" dedi.

56 bin kişilik mobil gıda beslenme ünitelerinin bölgede olduğunu belirten Kurum, "vatandaşların ihtiyaçları için 56 bin kişilik beslenme ünitemiz mobil olarak İzmir'de" dedi.

İzmir'de yaşanan depremden sonra birçok vatandaş endişe ile sokaklara akın etmek isterken çok sayıda vatandaş apartmanları yıkılması ile enkazın altında kaldığı bilgisi paylaşılmıştı. 802 yaralı bulunurken 25 vatandaş ölmüştü.