İzmir ardı ardına felaketi yaşamaya devam ediyor. Güzel İzmir'de dün gece adeta doğal afetler tavan yaptı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak? Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı İlanı Duyurdu! Kaç Kişi Alacak?
İzmir ardı ardına felaketi yaşamaya devam ediyor. Güzel İzmir'de dün gece adeta doğal afetler tavan yaptı. Turizmin başkentlerinden Alaçatı'da dün gece yaşanan hortum, binaların çatısını uçurdu, arabaları ters çevirdi, tekneleri alabora etti, elektrik direklerini düşürdü... Düşen bir vinç altında kalan işçiler yaralandı. Peki İzmir'de hortum devam edecek mi?

İzmir'de yaşanan hortum büyük bir yıkıma sebep oldu. Binaların tavanları uçarken, ne binalarda ne arabalarda cam çerçeve kalmadı. Araçlar ve tekneler ters dönerek uçtu. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, Alaçatı bölgesinde yaşanan hortum nedeniyle yaralıların olduğunu açıkladı.

Dün gece deniz üzerinden kıyıya gelen hortum, gözle görülür hasarlara yol açtı. Deprem ile sallanan, selle boğuşan İzmir üzerine bir de hortum felaketi yaşadı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ise, "Bizde herhangi bir can kaybı yok, sadece mal kaybı var. Paşalimanı mevkisindeki belediyeye ait işletmede bayağı bir hasar var. Çok şükür kimsenin canına bir zarar gelmemiş ama Sarımsaklı Mahallesi'nde epey bir hasar var. Belediye ve itfaiye ekipleri çevrede temizlik yapıyor." dedi.

Çeşme Belediye Başkanı Oran ise, hortum nedeniyle inşaat şantiyesinde bir vincin devrildiği ve 10'dan fazla kişinin yaralandığı söyledi. Oran, "Aralarında 200-250 hayvanın bulunduğu bir büyük damın da yer aldığı damlar da zarar gördü." dedi.

İşte hortumun İzmir'i yıkıp geçtiği görüntüleri;