İzmir'i şiddetli sağanak vurdu, birçok ev ve iş yerinin su bastı. Gece saatlerinde etkisini iyice hissettiren kuvvetli yağışların ardından birçok derenin taştığı belirtildi. Sel nedeniyle birçok caddenin göle dönüştüğü ve trafiğe çıkan araçların su altında kaldığı kaydedildi. Mithatpaşa Caddesi'nde aracının içinde mahsur kalan sürücüler kurtarılmayı bekledi. Birçok cadde göle döndüğü için trafikte güçlükler meydana geldi. Balçova ve Karabağlar ilçelerinde taşan dereler nedeniyle evler ve iş yerlerini su bastı.


Yağış rekoru kırıldı!


Kuvvetli sağanak yağışın olumsuz etkilerinden dolayı vatandaşları uyaran İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, ekiplerin koordineli şekilde çalıştığını söyledi. Poligon, Gümüşpala ve Doğançay da dahil olmak üzere birçok derenin taştığını bildiren Soyer, zorunlu olmayan vatandaşların trafikten uzak durması gerektiğini belirtti. Sel yüzünden Tramvay ve İZBAN seferlerinde aksamaların yaşandığına değinen Soyer, toplu taşıma araçlarıyla ilgili yoğun bir çalışma içine girdiklerini ifade etti. Soyer, geceden sabaha kadar kentte metrekareye 126 kilogram yağış düştüğünü söyledi.


Kamu çalışanları idari izinli sayılacak!


Şiddetli yağışların neden olduğu sele ilişkin açıklama yapan İzmir Valiliği, 673 su baskınının yaşandığı kentte 23 kişinin çeşitli şekillerde mahsur kaldığını bildirdi. İzmir'in dün geceden sabaha kadar Şubat ayı ortalamasından fazla yağış aldığını kaydeden valilik, bazı yol ve alt geçitlerin tıkandığını belirtti. Trafikte birçok olumsuzluğun yaşandığı ve mecbur olmayan vatandaşların trafiğe çıkmaması gerektiğine değinildi. Çalışanların gönlünü ferah tutması gerektiğini aktaran İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki tüm kamu çalışanlarının bir gün idari izinli sayılacağını bildirdi.