İzmir'de Sigara İçmek Yasak Mı? İzmir Yeni Coronavirüs Yasakları

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'in tamamında geçerli olacak yeni yasakları açıkladı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, açıklamalarında İzmir'de sigara içme yasağı uygulamasına geçileceğini açıkladıktan birkaç saat sonra ise İçişleri Bakanlığı genel

Gündem 11.11.2020 - 21:36 04.05.2021 - 04:24 İlan35
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir'in tamamında geçerli olacak yeni yasakları açıkladı. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, açıklamalarında İzmir'de sigara içme yasağı uygulamasına geçileceğini açıkladıktan birkaç saat sonra ise İçişleri Bakanlığı genelge yayınlayarak tüm illerde sigara içmenin yasaklandığını ilan etti.

65 yaş ve üzerinde olan vatandaşlar saat 10.00 ve 16.00 dışında sokağa çıkmasının yasaklandığını duyuran Köşger, "coronavirüs vaka sayısı depremin yaşandığı güne oranla 2 kat daha fazla olmuş durumda" dedi. Uzmanlar, İzmir'de 7.0 şiddetindeki depremin hemen ardından şehirde karantina uygulanmasını ve bazı önlemlerin diğer illere göre çok daha fazla arttırılması aksi durumda coronavirüs vaka sayısında 3 kata kadar artış olabileceği uyarısında bulunmuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@