Sakarya Valiliği'nin, 6 ay içerisinde 3 kez 4 çeker makam aracı için ihaleye çıkması ayrı JBL sistemli özelliği şartı ayrı dikkat çekti.

Sakarya Valiliği'nin, 6 ay içerisinde 3 kez 4 çeker makam aracı için ihaleye çıkması ayrı JBL sistemli özelliği şartı ayrı dikkat çekti.

Sakarya Valiliği'nin 6 ay içerisinde 3 kez JBL ses sistemli 4 çeker makam aracı için ihaleye çıktığı ortaya çıkınca detaylar da araştırılmaya başlandı.

Bora Erdin'in haberine göre, bir yıl boyunca kiralanacak araçların ayrıntıları dosyada verilirken teknik şartnamede yer alan özelliklere Radyo ve CD çaların yanına “JBL marka ses sistemi” eklenmesi ayrıca dikkat çekti.

4 Ekim 2021’de ihale onayı alan Valilik, ilk ihaleyi 1 Kasım 2021’de gerçekleştirirken ihale şartnamesinde detayı verilen lüks arazi araçlarının özellikleri de aktarıldı. 2393 cc motor hacmi, en az 150 beygir motor gücü, Radyo ve CD çalar, direksiyon ısıtma gibi aranan donanımlar dosyada yer aldı.

Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir? Hangi iki Osmanlı padişahı kardeştir?

Sakarya Valisi değişti! İşte yeni vali - Bizim Sakarya Gazetesi

İlk ihaleye giren olmayınca alım iptal oldu ve Valilik bu sefer ocak ayında yeniden ihaleye çıkmak zorunda kaldı. İlk ihale açık olarak yapılırken ikincisinde  “pazarlık usülü” ihaleye çıkan Valilik, bu kez teknik şartnamede yer alan özelliklere Radyo ve CD çaların yanına “JBL marka ses sistemi” ekledi.

11 Ocak 2022 ihalesi de bu sefer “bütün tekliflerin alıma ayrılan ödeneğin, yaklaşık maliyetin çok üzerinde olması nedeniyle” iptal oldu ve ihale aynı teknik şartname ile yenilendi.

10 Mart’ta ihale onayı alınınca da 8 Nisan’da ihale yapıldı ve Sandıkçı Oto Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi 1 milyon 909 bin 500 TL teklif veren ve ihaleye giren tek şirket oldu.

Sakarya Valiliği'ne JBL sistemli 4 çeker makam aracı

31 Mayıs’ta sözleşme imzalanan ihalenin yaklaşık maliyeti ise 2 milyon 373 bin 800 TL oldu.

Sakarya Valiliği’nin ihalesinin teknik şartnamesinde son ve alımın yapıldığı ihalede ise koltuk, direksiyon ısıtma ve ses sistemi markasının da ayrıca eklendiği görüldü.