JÖH adayları alım yapılmasını bekliyor. Uzun süredir jandarma özel harekat ( jöh alımı yapılmıyor.

En az 15.000 TL maaşla TOGG 5000 personel, işçi alımı yapıyor! İşte TOGG işçi alımı başvuru şartları En az 15.000 TL maaşla TOGG 5000 personel, işçi alımı yapıyor! İşte TOGG işçi alımı başvuru şartları
JÖH adayları alım yapılmasını bekliyor. Uzun süredir jandarma özel harekat ( jöh alımı yapılmıyor. Bir çok aday pöh alımında olduğu gibi jöh alımlarının da yapılmasını bekliyor. jandarma Özel Harekat (JÖH) mensuplarının pek çoğu rütberlidir ve günümüze gelinen sürece kadar terörle mücadele ve ülke içinde yaşanan olaylarda sınırsız başarıya imza atmışlardır.

ADAYLAR JÖH ALIMINI BEKLİYOR!

Jandarma özel harekat JÖH olmak isteyen adaylar ilgili kurumlar tarafından jöh alımı için ilana çıkmasını bekliyor. Uzun süredir jandarma özel harekat alımları yapılmıyor ve jöh adayları da ilanın yayınlanmasını bekliyor. Sizlerde düşüncelerinizi yorum olarak aktarabilirsiniz.

JÖH SEÇİMİ

jandarma Özel Harekat (JÖH) timlerinin hepsi seçme ve gönüllü adaylar arasından seçiliyor. Genel olarak her bir timin başında bir yüzbaşı yer almaktadır ve jandarma Özel Harekat (JÖH) kadrosunun çoğu uzman çavuşlardan oluşsaa bile astsubay ile erler de görevler alabilmektedir.

JÖH TİMİ SAYISI

jandarma Özel Harekat (JÖH) timi sayısı 5 bin kadar olabiliyor ve 2019 yılına kadar terörle mücadele hakkında başlarılara imza atan JÖH'ler birimlerine özgü olan birlik arması taşımaktadırlar.

Jandarma Özel Harekat (JÖH) eğitimleri terörle mücadele bölgesini anımsattığı için Foça'da gerçekleştirilmektedir ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) adayları İzmir Foça'ya giderek on hafta kadar bir eğitim almaktadırlar.

JÖH EĞİTİMLERİ

Foça'da temel savaş tekniklerinin yanı sıra coğrafi bölgelere göre dayanıklılık eğitimleri sağlanmaktadır.

Başvuru yapan adaylar arasından seçilen komandolar ise yorgunluğun yanı sıra uykusuzluk, dayanıklılık, stres ile özgüven, arazi, iklim, terör ve silah arkadaşları gibi tüm ilgili konuların çatısı altında görev yapmaktalar.

JÖH (Jandarma Özel Harekat) üyeleri temel savaş eğitimi boyunca 260 kilometre koşu ve 675 kilometre yürüyüş olmakla beraber 935 kilometre yol kat etmekteler...

Uzman erbaşlar sözleşmeli personel olarak görev yapar ve ilk sözleşmeleri 2 yıldan az 5 yıldan çok olamaz.

JÖH İZİN HAKLARI

1 ile 5 yıl arasında kendi isteklerine göre görevler yaparlar ve TSK personeli gibi 30 gün yıllık, 15 gün mazeret olmakla beraber 45 gün izin hakkına sahip olurlar.

15 gün genel olarak kullandırılmamaktadır her aya 5 gün yıllık izin olarak hesaplanmaktadır ayrıca bu izinler Ocak ayında sıfırlanmaktadır.

JÖH NE KADAR MAAŞ ALIR?

Jandarma Özel Harekat (JÖH) maaşları ise 2200 Türk Lirası ile 5 Bin Türk Lirası arasında değişmektedir ve bu maaş kademelere göre ve doğu ile komando birliklerinin ya da hudut bölgelerine göre ilave tazminat ile artmaktadır..

JANDARMA ÖZEL HAREKAT ALIMINDA ÖNCEKİ ŞARTLAR NELERDİR? 

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak,

2- En az lise ve dengi okul mezunu olmak veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak,

3- 27 yaşını doldurmamış olmak,

4- Sözleşmeli erbaş ve er görevi yapanlar için yaş 29 yaşını tamamlamamış olmak,

5- En az 164 cm boyuna sahip olmak,

6- Silah taşıma sorunu olmamak,

Kaynak: kamupersoneli