Kaakhkinsk etrap bölgesinde modern sera kompleksi devreye alındı.

Daihan derneği topraklarında, Akhal velayatının Kaakhki kıyısından Şukur Bakhshi, Eziz doganlar kimyasal birliği uzmanları tarafından 10 hektarlık bir alana inşa edilmiş modern bir sera kompleksi devreye alındı. Tarımsal sanayi kümelenmesinin yeni tesis

Dünya 10.02.2019 - 08:37 04.05.2021 - 04:26 İlan35
Daihan derneği topraklarında, Akhal velayatının Kaakhki kıyısından Şukur Bakhshi, Eziz doganlar kimyasal birliği uzmanları tarafından 10 hektarlık bir alana inşa edilmiş modern bir sera kompleksi devreye alındı.

Tarımsal sanayi kümelenmesinin yeni tesisinin işletmeye alınma törenine Ahal velayat Serdar Berdymukhamedov'un khyakim milletvekilinin yanı sıra ulusal meclis milletvekilleri, etrap khyakimlikler, bölge kurumları ve teşebbüsleri, TESF üyeleri, kamu kurumları temsilcileri, medya.

Yeni kompleks, elit domates çeşitlerinin ve diğer bitkisel bitkilerin yetiştirilmesinde uzmanlaşmıştır. Uzmanlara göre, bir hektar alandan 200-250 ton domates alınması planlanıyor. Çiftliğin 4 seralarından her biri yüksek teknolojili ekipmanlarla donatılmış, optimum sıcaklık ve ışık koşullarını koruyan otomatik sistemler, nem seviyeleri ve besinlerle toprak doygunluğu otomatikleştirilmiştir.

Ayrıca, benzer bir sera kompleksi için çığır açan bir tören, Kaakhki etrapinde gerçekleşti. Yeni çiftliklerin devreye alınması, ekolojik olarak temiz gıda ürünleri üretimini ve ihracat yönelimini arttırmanın yanı sıra 400 iş yaratacak devlet programlarının uygulanmasına katkıda bulunacaktır.

Seranın devreye alınması ve yeni kompleksin temellerinin atılması vesilesiyle bir sadak verildi.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@