Milyonların merakla beklediği Kabine Toplantısı bu akşam gerçekleştirildi. Bu anlamda Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge ve seyyanen zam için önemli detaylar geldi. İşte son dakika haberi...

Ardı ardına açıklamalar yapıldı. Kabine'de belli oldu! Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge ve seyyanen zam müjdesi geldi! İşte detaylar... Milyonlarca emekli gözlerini bugün yapılacak olan Kabine Toplantısına çevirmiş durumda. Kabine Toplantısı sonrasında oluşturulan açıklamalarla meydana çıkan haberler emeklileri bayram ettirmeyi başarmış durumda. En taban şekilde olan SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli maaşının en az asgari ücret civarında olması gerektiğine dair çalışmaların gündeme gelmesinin sonrasında en düşük emekli maaşının ne kadar olacağı araştırmalar arasında yer alıyor. 

Kabine'de belli oldu! Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge ve seyyanen zam müjdesi geldi! 

Türkiye gündeminin esas hususları arasında yer alan asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge hususları ile ilgili hükümetin çalışmaları devam ediyor. Öte yandan geçen gün bir araya gelen Kabine’nin de gündemine taşınan söz hususu meselelerde nasıl bir zemin olacağı ve yeni adımların atılacağı herkes tarafından merak ediliyor. Bakıldığı zaman Asgari ücret, EYT ve 3600 ek gösterge yanında seyyanen zam da oldukça önem kazanmış durumda. 

Siyasiler doğrultusundan çok sık gündeme getirilen meselelerden biri durumuna gelen emekli maaşı oranları yeni bir düzenlemenin gelmesi halinde en düşük, asgari ücret civarında olacak. Yeni yıldan itibaren 3 bin 500 TL seviyelerine çekilmesi beklenilen asgari ücret ise merak edilen bir başka husus olarak gündemde münakaşa yaratamaya devam ediyor. 

DenizBank'ın Ev Sahibi Olma Hayalini Gerçekleştiren Mortgage Kredisi DenizBank'ın Ev Sahibi Olma Hayalini Gerçekleştiren Mortgage Kredisi

Bugün gerçekleşen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında bir araya gelen Kabine toplantısı bağlamında önemli konular ele alındı. En önemli konular 2022 Temmuz ayı asgari ücret zammı, EYT, seyyanen zam ve 3600 ek gösterge olarak belirtildi. En düşük emekli maaşlarına dair de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı doğrultusundan çalışmalar yapıldığı ifade edildi.