Ülkede yaşanan skandallar bitmezken en son "Türkiye tarihinin en büyük veri sızıntısı" korku yarattı...

Bir grup hackerın, firma ve kurumlardan Türkiye'deki hemen herkesin özel bilgilerine ulaştığı haberi gündeme bomba gibi düştü.

Webtekno'da yer alan habere göre, ülkemizde özellikle son yıllarda görülmeye başlanan geniş çaplı hacker olayları bambaşka bir boyut kazandı. Teknoloji haber editörleri Mesut Çevik ve Recep Baltaş'ın yaptığı son duyurulara göre Türkiye'nin tarihindeki en büyük veri sızıntılarından birisi yaşanmak üzere.

Ethical Hacker Olmak İçin Edinmeniz Gereken 6 Beceri

Recep Baltaş'ın Twitter'dan yaptığı paylaşıma göre saldırganlar; aktörler, şarkıcılar, futbolcular, siyasi şahsiyetler gibi pek çok ünlü isim de dahil olmak üzere her Türk vatandaşının kişisel bilgilerinin ellerinde bulunduğunu iddia ettiler.

Recep Baltaş ve Mesut Çevik gelen ilk bilgilere göre hackerların elinde Türkiye'deki herkesin güncel telefon numaraları, açık adresleri gibi kişisel bilgiler bulunduğunu duyurdular. 

Mesut Çevik'e ulaşan Hacker'ın paylaştığı veriler içinde Türkiye'nin önce gelen iş insanlarının bilgilerinin olduğu da açıklandı. 

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

Hacker, bu bilgilerin WhatsApp görüntüleri olduğunu iddia ederlerken paylaşılan bilgilerdeki WhatsApp profillerinin fotoğraflarının ise tutmadığı bilgisi verildi. Ancak bu veriler doğruysa geçmiş zamana ait olduğu düşünülürken ayrıca ortada bir dolandırıcılık durumuna karşı da uyarı geçildi.

Çevik, Twitter'dan yaptığı paylaşımda bir oto kiralama şirketinin veri sızıntısı sonucu mağdur olanların kendisine ulaşmaya başladığını da açıklarken, açık adres bilgileri dahil olmak üzere Türkiye'deki herkesin kişisel bilgilerinin ellerinde olduğunu iddia eden saldırganların WhatsApp üzerinden kendisine ulaşarak "malum sitenin" verilerinin ellerinde olduğunu ve bu verileri yayacakları iddiasında bulunduklarını bildirdi.

Adsız3-1