Kadıköy'deki patlamada resmi ağızlardan farklı açıklamalar gelince ve bir de binada doğal gaz olmadığı ortaya çıkınca şüpheler çoğaldı.

İstanbul'un Kadıköy ilçesi Fikirtepe semtinde meydana gelen patlama ve sonrasında iki resmi kaynaktan gelen farklı içerikteki açıklamalar kafaları karıştırırken akıllara önce Türkiye'ye gelişleri dikkat çeken mülteciler sonra Hatay'da yaşanılanlar geldi.

Ortaya çıkan bilgiler ve çelişkili ifadeler sonrası Yeniçağ gazetesi yazarı Mehmet Faraç, yaşanan patlamayla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL Halkbank’tan Emeklilere Müjde! Başvuran Herkese 3.000 TL

İstanbul Kadıköy’de akşam saatlerinde bir binada patlama meydana gelmiş ve çıkan yangın sonrası yükselen alevler yandaki iki binaya da sıçramıştı.

Kadıköy'de yangın dehşeti: 3 ölü -

Can kaybının da yaşandığı yangının kontrol altına alınmasının ardından ise resmi ağızlardan gelen iki farklı açıklama yaşanan yangının arkasındaki gerçeğe dair kafaların karışmasına neden oldu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya patlamanın doğalgaz nedeniyle meydana geldiğini bildirerek 3 kişinin hayatını kaybettiğini açıklarken, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığını açıklamış ve medyadan yaptığı açıklamada, "İstanbul Fikirtepe’deki 3 katlı binada patlama nedeniyle çıkan yangın kontrol altına alındı. İlk tespitlerimize göre patlama doğalgaz kaynaklı değil. Maalesef yangında can kaybı da var. Olayın nedeni Emniyet Teşkilatımızın raporu ile netleşecek" demişti.

Bu arada İGDAŞ'tan da “Patlama meydana gelen dairede doğalgaz bağlantısı yok.” açıklaması gelmişti ve binada yabancı uyruklu kişilerin yaşadığı bilgisi dikkat çekmişti.

Resmi ağızların birbirinden farklı açıklamalar yapmasıyla birlikte yaşanan yangına dair akıllarda soru işaretleri çoğalırken, Türkiye'ye "genç erkek" ağırlıklı göçlerle dikkat çeken mülteciler Hatay'da yaşanılanlar geldi.

Kadıköy'de yaşanan patlamanın görgü tanıkları konuştu - odakhaber.com

Yeniçağ Gazetesi yazarı Mehmet Faraç da birçok kişi gibi aynı sorulara takılarak, sosyal medya hesabından şunları yazdı:

"Kadıköy'ün göbeğinde bir binada ardı ardına patlamalar yaşanıyor. İstanbul Valisi doğalgaz diyor, İBB başkanı aksini söylüyor. Üstelik söz konusu binada doğalgaz olmadığı öne sürülüyor! Ne patladı peki, binada yabancılar mı vardı, Hatay'da olduğu gibi patlayıcı mı üretiyorlardı?"