CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, TIME dergisinde yer aldı. Kaftancıoğlu, “Tutuklanırsam daha güçlü çıkacağım” ifadesini kullandı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, TIME dergisinde yer aldı. Kaftancıoğlu, “Tutuklanırsam daha güçlü çıkacağım” ifadesini kullandı.


CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, TIME dergisinde yer buldu. Kaftancıoğlu, kendisine yönelik açılan davadan ötürü kısa süre içinde tutuklanmasını beklediğini belirterek, cezaevine girmesi durumunda “daha güçlü bir şekilde” çıkacağını ve bu sürede yeni bir dil öğrenebileceğini ya da yeni bir diploma almak için çalışabileceğini söyledi. “Tek adama karşı en güçlü panzehirin birçok kadının organize olması olduğunu biliyorum” diyen Kaftancıoğlu, “Partisindeki eski nizama karşı çıkmaktan veya ülkesinde ötekileştirilen insanların yanında durmaktan korkmayan solcu bir kadın” olarak tasvir edildi. TIME: 2019’da CHP’nin İstanbul’da AKP’ye karşı zaferinde önemli rol oynadıTIME dergisi, Kaftancıoğlu’nu yazıda, 2019 yılındaki yerel seçimlerde, CHP’nin AKP’ye karşı iki kere üst üste zafer kazanmasının mimarı olarak tasvir etti. Bununla birlikte Kaftancıoğlu hakkında cumhurbaşkanın hakaret, terör örgütü propagandası yapmak ve halkı kin, düşmanlığa sevk etmekten dava açıldığını ve mahkemenin sürdüğü belirtildi. Geçtiğimiz yıl, Kaftancıoğlu’na 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezası onanmıştı.

Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı! Aralık ayında bomba haber! Ziraat bankası yaptığı kampanyada 100.000 TL net ödeme vereceğini açıkladı!

Dergide yer alan haberde, Canan Kaftancıoğlu CHP’nin Y ve Z kuşaklarına hitap edebilmesinde önemli bir rolde olduğu belirtildi. Joe Biden ve ekibinin de, Kaftancıoğlu’nu yakından takip ettiği ifade edildi.