Kahramanmaraş’ta bugün saat 12.19’da 5.3 büyüklüğünde, saat 12.23’te ise 4 büyüklüğünde peş peşe depremler meydana geldi.

İstanbul'un Renault Yetkili Servisi İstanbul'un Renault Yetkili Servisi

AFAD, merkez üssünün Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde meydana gelen depremlerle ilgili açıklama yaptı. Sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamaya göre deprem, 12.19’da 5.3 büyüklüğünde meydana gelirken depremin derinliği de yerin 7 kilometre altı olarak belirtildi.

İlk depremin hemen ardından başka bir sarsıntı daha meydana geldi

Yaşanan depremin ardından yine Kahramanmaraş’ta saat 12.23’te ikinci bir deprem meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, depremin büyüklüğünün 4 olduğunu açıklarken AFAD’ın resmi internet sitesinde de yaşanan 4 büyüklüğündeki depremin merkez üssünün yine Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesi olduğu bildirildi. Bu depremin de derinliğinin yerin 7 kilometre altında meydana geldiği ifade edildi.

Öte yandan sabah saatlerinde Kahramanmaraş’ta bir deprem daha kaydedilmişti. Gerçekleşen deprem kuvvetli bir şekilde hissedilirken Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesinde sabah saat 08.45’te derinliği yerin 6,94 kilometre altında meydana gelen depremin şiddeti ise AFAD tarafından 4.3 olarak açıklanmıştı.