Kahramanmaraş'ta polisi şehit eden saldırgan öldürüldü!

Kahramanmaraş ilinde bir otelde çıkan silahlı çatışma sonucu 2 polis memuru yaralanmış, yaralanan polis memurlarından Barış Göl ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Daha sonra gelen bilgilere göre polise ateş açan Muhammet Kara

Gündem 04.12.2020 - 08:27 04.05.2021 - 04:23 İlan35
Kahramanmaraş ilinde bir otelde çıkan silahlı çatışma sonucu 2 polis memuru yaralanmış, yaralanan polis memurlarından Barış Göl ise hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Daha sonra gelen bilgilere göre polise ateş açan Muhammet Karataş'ın (22), gözaltına alınmamak için polise saldırdığı öğrenildi.Otelin çevresini saran özel harekat ekipleri, polis memuru Barış Göl'ü şehit eden Karataş'ı yakalamak için operasyon başlattı. Yakalandığı sırada yaralanan katil zanlısı Muhammet Karataş'ın kaldırıldığı hastanede öldüğü öğrenildi. Operasyon sonucu öldürülen Karataş'ın Isparta nüfusuna kayıtlı olduğu bildirildi.


Bakan Soylu konuştu


Barış Göl'ün şehit olmasının ardından konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, halkı korumaya çalışan polis memuru Barış Göl'ün kahramanca savaştığını söyledi. Güvenlik güçlerinin mesleğinin bir parçasının da hayatlarını tehlikeye atmak olduğunu söyleyen Soylu, kahraman Barış Gül'ün kalleş bir kurşunla kendilerinden alındığını söyledi. Bakan Soylu, polislerin büyük bir yükün altına elini attıklarını ve çok zor bir görev üstlendiklerini aktardı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@