Kamu bankaları açıkladı! Emekli ve Çalışanlara Aralık ayı sonuna kadar nakit ödemesi verilecek!

Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi! Çiftçiler Şubat Ayında Ne Zaman Destek Ödemesi Alacak? Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan Açıklama Geldi!

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank üzerinden başvurularını gerçekleştirerek nakit kullanmak isteyen emekli ve çalışan kişilere aralık ayı sonuna kadar yılbaşı kredisi imkanından faydalanmalarına olanak sağlanacak. Acil ihtiyacınızın olması durumunda, sizlerde kamu bankaları üzerinden düşük faiz oranları ile birlikte kredi kullanabilir, onaylanan kredilerinizi hemen görebilir ve hesaplarınıza yatırabilirsiniz. Kamu bankaları üzerinde banka hesabı olan tüm vatandaşlar için yapılacak olan bu işlemlerde nakit kredi kullanacak olan kişilere 3 ay ertelemeli 36 ay vadeli kredi ödemeleri verilecektir. 

EMEKLİ VE ÇALIŞAN ALACAK

Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, özellikle emekli maaşını kendi bankasından alan vatandaşlar için başlatmış olduğu bu kampanyada nakit kredi kullanacak olan kişilere hızlı bir şekilde kredi işlemleri yapacağını açıkladı. Emekli maaşınızı bu bankalar üzerinden alıyorsanız başvurunuzu gerçekleştirerek, kredi başvurunuzu internet sitesi ve internet bankacılığı uygulamaları üzerinden veya size en yakın banka şubesi üzerinden yapabilirsiniz. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank şubelerine giderek kredi başvurusunda bulunacak olan kişilere hemen aynı gün içinde işlem yapılmaktadır. 

KREDİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bireysel müşteriler ise kredi kullanmak istiyorlarsa başvurularını yapabilmeleri için öncelikli olarak sigortalılık durumlarına bakılması gerekiyor. Sigortalı olarak çalışan vatandaşların son işyerlerinde 6 aydır sigorta primlerinin düzenli olarak yapıyor olması durumunda, yatan sigorta primine göre, kredi ödemeleri yapılmaktadır. 50000 TL kadar kredi onayı almanız durumunda sizlere 36 ay vadeli olarak kredi ödemesi yapılırken, 50000 TL ve 100000 TL arasındaki ihtiyaç kredisi başvurunuzda ise 24 ay vadeli ödeme tablosu oluşturma imkanı sizlere sunulacaktır.