Kamu bankaları az önce resmen duyurdu! Ucuz kredi dönemi başlıyor, 1.55 faiz oranıyla 3 yerine 1 ödeyin!

Kamu bankaları az önce resmen duyurdu! Ucuz kredi dönemi başlıyor, 3 yerine 1 ödeyin! İşte başvuru şartları açıklandı! Haberimizde detayları bulabilirsiniz.

Ekonomi 09.08.2021 - 10:45 09.08.2021 - 10:45 Volkan Arık

Ucuz kredi arayan vatandaşlara ve acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyenlere güzel haber kamu bankaları tarafından verildi. Özellikle BAĞ-KUR ve SGK prim borçlarını kapatmak isteyenler için başlatılan yeni kredi kampanyası sayesinde borç yapılandırma işlemlerinde 3 yerine bir ödeme fırsatınız bulunuyor. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan bu yeni kampanyada protokol imzalandı. 10 seneye varan prim borçlarınızı yapılandırma kapsamında yeniden canlandırabilir aynı zamanda bankaların sağladığı ucuz kredi imkanları ile çok düşük faiz oranları ile ödeme fırsatı bulabilirsiniz.

Kamu bankaları az önce resmen duyurdu! Ucuz kredi dönemi başlıyor, 3 yerine 1 ödeyin! İşte başvuru şartları… SGK ve BAĞ-KUR prim borcu bulunan vatandaşların borçlarını kapatabilmek için kamu bankaları harekete geçti. Yeniden yapılandırma sürecinde borçların muhtelif zamları silinirken aynı zamanda sigortalılık süreleri de dondurulmuştu. Vatandaşlar sigorta prim borçlarını ve BAĞ-KUR borçlarını yeniden canlandırmaya karar vermeleri halinde emeklilik fırsatını ele geçirecek hem de ucuz Kredi imkanlarından anında yararlanma fırsatı bulacak. Asgari ücret üzerinden prim ödenmesi halinde yeniden sigortalılık dönemini başlatabilirsiniz. Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası bu süreçte sizlere ucuz kredi sağlayarak bütün borçlarınızı kapatmaya yardımcı olacak.

kamu-bankalari-az-once-resmen-duyurdu-ucuz-kredi-donemi-basliyor-155-faiz-oraniyla-3-yerine-1-

3 AY İÇİNDE BORCU KAPATMANIZ GEREKİYOR

Yapılandırma işlemlerinde 1 günlük süreye ödemek için en az 1 Günlük asgari ücretin %34.5 oranında prim yatırmamız gerekiyor. Yeniden yapılandırma başvurusu yaptıktan sonra en geç 3 ay içerisinde bütün borçların tamamen kapatılması şartı aranıyor. Üstelik de bu yeni kampanya sayesinde vatandaşların borçlarının tarihleri fark etmeden normalde aylık 234.24 TL prim ödeyerek BAĞ-KUR ve sigorta borçlarını kapatılması mümkündü. Bu tutar toplamda 12 ay için 14.811 TL oluyordu.

kamu-bankalari-az-once-resmen-duyurdu-ucuz-kredi-donemi-basliyor-155-faiz-oraniyla-3-yerine-2

UCUZ KREDİ İLE DAHA DÜŞÜK ÖDEME YAPABİLİRSİNİZ

Yapılandırma başvuru işlemleri hala devam ederken prim borçlarını ucuz kredi sayesinde daha düşük ödemek mümkün hale geldi. Yapılandırma ile birlikte prim borçlarının gecikme faizi ve cezaları tamamen siliniyor aynı zamanda yurt içi üretici fiyat endeksi dikkate alınarak enflasyon farkı hesaplanıyor. Peşin olarak ödeme yapmayı tercih edenlerden anaparanın tamamı alınırken hesaplanan enflasyon farkının yüzde onu alınıyor ve geri kalan %90 tamamen siliniyor.  Yani 12 ay için 15.000 lira civarı bir para ödemek yerine bu fırsat sayesinde daha düşük prim borcu ödeyerek hem borçlardan kurtulmak Hem de emekli olmak mümkün hale geliyor.  Prim borçlarını kapatan ve emeklilik prim gün sayısını dolduran vatandaşlar borçları kapattıktan sonra dilekçe vermeleri durumunda takip eden aybaşından itibaren emekli maaşını almaya da hak kazanıyor.

kamu-bankalari-az-once-resmen-duyurdu-ucuz-kredi-donemi-basliyor-155-faiz-oraniyla-3-yerine-3

DONDURULMUŞ SİGORTALILIK GÜNLERİNİ YENİDEN CANLANDIRABİLİRSİNİZ

Emeklilik yaşı ya da emeklilik prim gün sayısı dolmamış olan vatandaşlar ise yeniden yapılandırma imkanları sayesinde dondurdukları sigortalılık günlerini canlandırma imkanı buluyor.  Yani normalden çok daha az para ödeyerek bu kampanyadan yararlanmak ve emeklilik prim gün sayısını devam ettirmek mümkün hale geliyor.

UCUZ KREDİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Halk Bankası, Ziraat Bankası ve Vakıflar Bankası gibi kamu bankaları arasında geçtiğimiz hafta ucuz kredi protokolü imzalandı. Bu protokol kapsamında kamu bankaları BAĞ-KUR’lu vatandaşlara ucuz kredi temin edecek. Üstelik de aylık yüzde 1,55 faiz oranları uygulanırken 3 yıl vadeli kredi alma imkanı sağlanacak. Geri ödemeyi vatandaşlar yapmayacak emekli aylıklarından tahsil edilecek. Yani bu sayede hem emekli olma hem de krediyi Emekli maaşından ödeme imkanı bulacaksınız.

kamu-bankalari-az-once-resmen-duyurdu-ucuz-kredi-donemi-basliyor-155-faiz-oraniyla-3-yerine-4

VEFAT EDEN BAĞ-KUR'LULARIN HAK SAHİPLERİNE DE VERİLECEK

Sigorta prim borcu nedeniyle sigortalılık süresi dolmasına rağmen emekli olamayan ve hak sahiplerine Ölüm aylığı bağlanamayan BAĞ-KUR’luların hak sahipleri de tanınan bu ayrıcalıktan faydalanabiliyor. Hak sahipleri sigortalının dondurulmuş süresini ödedikleri takdirde hemen ölüm aylığı alabiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@