Kamu Bankaları Yaza Özel Kredi Kampanyalarıyla Harekete Geçti! Kamu Bankaları Borç Kapatma Kredisi Veriyor

Kamu Bankaları Borç Kapatma Kredisi Veriyor! Borcu Olan Vatandaşların Dikkatine. Kamu bankaları borç kapatma kredisi veriyor! Milyonlarca vatandaşa güzel haber geldi.

Ekonomi 28.06.2021 - 23:27 28.06.2021 - 23:27 Berkay Keskin

Salgınından dolayı vatandaşlarımız oldukça zor günler geçirdi. Bu zor günlerde ise vatandaşlarımız desteği banka finansmanlarında buluyor. 3 kamu bankası da birleşerek vatandaşlara borç kapatma kredi vereceklerini açıkladılar. Bu kredilerle vatandaşlarımız borçlarını kapatabilir, finansman desteği alabilirler ve ihtiyaçlarını giderebilirler. Kredilerin ayrıntılar ise haberimizde.

Pandemi başladığından beri vatandaşlarımızın gelir- gider dengesi de bozuldu. Toplumsal yaşantımızdan ekonomimize kadar etki eden salgın nedeniyle birçok esnafımız uzun süre kepenk açamadı. Bazı çalışanlar işlerine gidemedi ya da yarı dönemli çalışmak zorunda kaldı. Hal böyle olunca da borçlar arttı. Bazı vatandaşların sistem dışı borçları bazı vatandaşların da bankalar olan borçları attı. Borçlar için yapılandırma gelse de şahsi borçlar için bu yöntem geçerli değil. Vatandaşlar da haliyle yine bankalara yöneliyor. Zor günler geçiren vatandaşlar içinde Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank harekete geçtiler. Kredi desteği sunacaklarını açıkladılar.

3 kamu bankası da yeni kredi paketlerini vatandaşlar için duyurdular. Yapılan kredi desteğinde vatandaşlara finansman desteği yapılacak. Zor günlerinde vatandaşlara destek olarak verilecek kredi de bankalar uygun faiz oranları uygulayacaklar. Pandemi dönemine özel olarak verilecek bu borç kapatma kredisinde vatandaşlarımız banka şubelerinde direkt olarak gitmelerine gerek kalmayacak. Vatandaşlar dilerlerse krediye dijital ortamlardan da başvuru yapabilecekler. 3 kamu bankasının da hem internet şubesinden hem de mobil uygulamasından kredi başvurusu alınacak. Vatandaşlarımızdan ise kimlik belgelerinin yanı sıra, ikametgâh belgeleri, gelir durumları ve güncel fatura bilgileri istenecek. Hali hazırda kamu bankalarından daha önce kredi kullanmış ya da banka müşterisi olan vatandaşların ise sadece kimliklerini doğrulaması yeterli olacak. Bu belgeler ilk de defa kamu bankaları aracılığıyla kredi kullanacak maaş müşterisi olmayan vatandaşlar için geçerlidir. 

BORÇ KAPATMA KREDİSİNE BAŞVURU KOŞULLARI

3 kamu bankasının da kredi için istedikleri koşullar farklılık gösterebiliyor. Fakat genel olarak aynı koşullar geçerlidir. 

Borç kapatma kredisi kullanacak vatandaşların öncelikle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olmaları gerekiyor. Yine 18 yaşından küçükler bu krediden yararlanamayacaklar. Başvuru esnasında bireyin kredi puanı da yine dikkat edilen unsurlardan biri. Eğer kredi notunuz çok düşükse borç kapatma kredisi alamama ihtimaliniz yüksek. Ya da alsanız bile oldukça düşük rakamlarda alabilirsiniz. Kredi puanınız yüksek ise muhtemelen talep ettiğiniz miktardaki kredi kısa süre içerisinde hesabına yatırılacaktır. Düzenli gelir ya da sigortalı bir işte aranan diğer koşullardan. Fakat vatandaşların kira gelirleri, faiz gelirleri gibi kazançları da düzenli gelir olarak gösterilebilir. 

YÜKSEK FİNANSMAN İMKANI

Vatandaşlarımız kamu bankalarından yüksek miktarlarda finansman alabilirler. Vatandaşların gelir durumu ve kredi notlarına göre bireysel olarak finansman limitleri hesaplanacaktır. Fakat daha yüksek finansman almak isterseniz bankalar teminat ya da kefil karşılığında sizin limitinizi yükseltebilir. Eğer evinizi ya da aracınızı teminat olarak gösterirsiniz bankadan 200 bin ya da 300 bin gibi çok daha yüksek rakamlarda kredi almanız mümkün olacaktır. 

UYGUN FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası salgın zamanında uygun faiz oranları sunmuştu. Banka yaz aylarına girdiğimiz bu dönemde yine uygun faiz oranlarını sunuyor. Banka 36 ay vade ile verdiği kredisinde esnek ödeme imkanının yanı sıra aylık yüzde Yüzde 1,54 oranında.

Halkbank ise uygun faiz oranlarıyla vatandaşlarımıza borç kredisi sunan bir diğer banka. 36 aya kadar vade oranları sunan banka aylık yüzde Yüzde 1,61 oranında. Banka aynı zamanda çağrı merkezinden de kredi kullanımına izin veriyor. Vatandaşlarımız Halkbank çağrı merkezini de arayarak kredi kullanabilirler.
Son kamu bankası Vakıfbank’ta vatandaşlarımıza esnek ödeme imkanları ve 36 ay vade oranalrıyla borç kapatma kredisi vermekte. Vakıfbank’a olan başvurularınıza çağrı merkezi ve SMS üzerinden de yine gerçekleştirebilirsiniz. SMS için vatandaşlarımızın sırasıyla KREDI, T.C kimlik no, Aylık Gelir yazmaları ve 5724 numarasına mesaj atmaları gerekmektedir. Bankanın verdiği aylık kredi faiz oranı ise yüzde 1,54.
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@