Kamu Bankalarında Hesabı Parası Olan Vatandaşların Dikkatine! Bunu Yaparsanız Hesaplarınıza Para Yatabilir

Binlerce vatandaşımız üç kamu bankası olan Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ta hesaplarını ve birikimlerini tutmakta. Kamu bankalarında hesabı olan vatandaşların ise dikkatine.

Ekonomi 04.06.2021 - 23:05 04.06.2021 - 23:06 Berkay Keskin

Binlerce vatandaşımız üç kamu bankası olan Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank’ta hesaplarını ve birikimlerini tutmakta. Kamu bankalarında hesabı olan vatandaşların ise dikkatine. Risksiz şekilde para kazanmanız mümkün! Detaylar haberimizde.

Ülkemizde yüz binlerce vatandaşımız özel bankalar yerine kamu bankalarını tercih ediyor. Daha güvenilir bulunan kamu bankaları da her zaman vatandaşın yanında olmaya devam ediyor. Daha geçen yaz aylarında üç kamu bankası da oldukça düşük faiz oranlarıyla vatandaşlara taşıt ve konut kredisi sunmuşlardı. Bir yıl ve altı ay ödemesiz dönemlerle verilen bu krediler sayesinde birçok vatandaş konut ve araç sahibi olmuştu. Yine salgının başında yüz binlerce vatandaşa da düşük faiz oranlarıyla temel destek kredileri sunuldu. Yine kamu bankaları sayesinde TOKİ başvurularına katılmak da mümkün. Devlet ödemelerini de almak oldukça kolay. Kamu bankaları yine genellikle özel bankalardan da daha düşük kredi faizleri sunuyorlar. Çiftçiyi, esnafı ve halkı destekleyen politikaları nedeniyle halkın büyük bir kesimi tarafından tercih edilmekteler. Kamu bankalarında hesabı, parası olan vatandaşlar içinde fırsat burada! Vadeli mevduat faiz oranları haziran ayı için açıklandı. Üç kamu bankası da faiz oranlarını güncelledi. Kamu bankalarında hesabı olan vatandaşlar risksiz şekilde para kazanabilecek!

RİSKSİZ ŞEKİLDE PARA KAZANMAK MÜMKÜN

Kripto paralar ya da borsa da hem kazanmak hem de kaybetmek mümkün. Ufak değişikliklere göre bile oynaklık gösteren kripto paralar birçok yatırımcının kaybetmesine yol açtı. BIST 100 endeksi de kripto borsaları da kadar olmasa da yanlış seçimler yapan yatırımcısının gözünün yaşına bakmıyor. Altın, Dolar ve Euro gibi hızlı değişen birimleri takip etmekten yorulan vatandaşlar hesaplarını bankaya yatırarak risksiz ve kolay şekilde para kazanabilirler.

Haziran ayı içinse kamu bankaları faiz oranlarını açıkladılar. Kamu bankalarında hesabı olan her vatandaşımızı yakından ilgilendiren mevduat faiz oranlarıyla aylık kendinize düzenli ve sürekli artan bir gelir yaratmanız mümkün! Üstelik vade süresini de siz belirliyorsunuz. İster 7 günlük, ister 32 günlük isterseniz 45 günlük vade imkanlarıyla paranızı faize yatırmanız mümkün.

HAZİRAN AYI FAİZ ORANLARI AÇIKLANDI

Gelen son dakika bilgilerine göre Türk lirasının desteklenmesi için verilen stopaj desteği uzatıldı. Yani mevduat getirilerindeki devlet kesintisi yine indirimli şekilde devam edecek. Bu açıklamadan sonra da vatandaşlar Türk lirasına ve mevduat faiz oranlarına daha da ilgi göstermeye başladılar. Özellikle de vatandaşların büyük bir kısmı tarafından kamu bankalarının sunduğu faiz oranları merak edildi.

1 Haziran’dan itibaren kamu bankaların da geçerli olan mevduat faiz oranları ise şu şekilde;

ZİRAAT BANKASI GÜNCEL MEVDUAT FAİZ ORANLARI

 Kamu bankası Ziraat, vadeli hesap için müşterilerine faiz oranı sunuyor. Eğer 10 bin Türk lirasını 32 gün vade için bankaya bırakırsanız vade sonunda toplam kazancınız 10 bin 126 Türk lirası olmakta.

HALKBANKASI GÜNCEL MEVDUAT FAİZ ORANLARI

1 hazirandan itibaren Halk bankası müşterilerine ,75 faiz oranı sunuyor. Bankaya eğer 10 bin Türk lirasını 32 gün vade için bırakırsanız vade sonunda toplam kazancınız 10 bin 132 Türk lirası oluyor.

VAKIFBANK GÜNCEL MEVDUAT FAİZ ORANLARI

Son kamu bankası olan Vakıfbank ilk defa arı hesap açan vatandaşlara özel olarak mevduat faiz oranı uyguluyor. Özel tanışma faizi oranıyla 10 bin Türk lirasını 32 gün vade ile bankaya bırakan müşteriler vade sonunda 10 bin 150 Türk lirası kazanıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@