Son zamanlarda oldukça sıkıntılı günler geçiren vatandaşlara, kamu bankalarından faizsiz kredi destekleri duyurusu geldi. Bankalar acil nakit ihtiyacı olan kişilere, yeni kampanyalar yapmaya devam ediyor. Özellikle bireysel ve ticari olarak para ihtiyacı olan kişiler, bankalara giderek kredi almak istiyorlar. Bankalardan alacağınız kredilerde, faizli ve faizsiz destekler verileceği de açıklandı. Son zamanlarda ayrıca bankalardaki yüksek faizlerde sıkıntı yaratmaya başladı. 

Pandemi salgını sebebiyle özellikle her kesimden vatandaşların para ihtiyaçlarını karşılayan bankalar, pandemiye özel olarak kampanyalar yapmaya devam ediyorlar. Pandemi destek olarak sunulan kredilerde en çok tercih edilen bankalar ise kamu bankaları oluyor. Bu bankalar üzerinden sıkıntıya giren vatandaşlar faizli veya faizsiz olarak kredi destekleri alabiliyorlar. 

Kamu Bankaları Atağa Kalktı

Kamu bankaları, son zamanlarda özellikle esnaf olan kişilere, destekler vereceğini duyurdu. Uygun faizli olarak verilen bu krediler şimdilerde ise faizsiz olarak ödenecek mi merak ediliyor. Kamu bankaları ve devlet destekli olarak verilecek faizsiz kredilerde henüz bir netlik yok. İlk olarak yapılan duyurularda bankalar 5 yıl faizsiz krediyi kabul etmediklerini, bu sebeple en yüksek 3 yıl vade ile kredi verebileceklerini duyurmuşlardı. 5 yıllık vadeden sonra yapılan çalışmalar 4 yıllık faizsiz ödeme yani 48 ay olarak karar kılındı. Ziraat Bankası başta olmak üzere, Vakıfbank ve Halkbank'ta bu karara sıcak bakıyor.

kamu-bankalarindan-4-yil-vadeli-faizsiz-kredi-duyurusu-yapildi-basvuru-yapmak-isteyenlerden-tek-1

Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin, esnaf olması şartı ile bu krediler ödenecek. 2021 yılı sonuna kadar kampanya başlayacak ve ödemeleri de faizsiz olarak 3 ayda bir olarak yapılacak. Esnaf olan kişiler için ayrıca ticari hesap, pos cihazı, çek karnesi ve kredi kartı gibi ürünlerinde vermesi zorunlu olacak. Faizsiz kredi alacak kişiler, bu şartlarda işlem yapmak isterlerse, en yakın kamu bankalarına giderek kredi başvurusu yapabilecekler.