Türkiye'de faaliyetlerini kamu Bankası olarak yürüten Halkbank, Ziraat Bank, VakıfBank önümüzdeki günlerde ihtiyaç kredisi vermeye devam edeceğini açıkladı.

Kamu Bankalarının Haziran İhtiyaç Kredisi Faizlerini Duydunuz Mu? Türkiye'de faaliyetlerini kamu Bankası olarak yürüten Halkbank, Ziraat Bank, VakıfBank önümüzdeki günlerde ihtiyaç kredisi vermeye devam edeceğini açıkladı. Bu bankaların üçü de aynı şekilde müşteri birine haziran ayı itibariyle çok düşük faiz oranları ile kredi avantajı sunacağını duyurdu.

Kamu bankaları ile özel bankalar arasında faiz oranları açısından adeta uçurum var

İhtiyaç kredisi kullanmak amacıyla Haziran ayında özel bankaların kapısını çalmakta olan tüketicilerin cepleri adeta yanacak. Kredi faiz oranlarını inanılmaz derecede arttıran özel bankalar, maliyet oranlarını da yükseltti.

Emekli Vatandaşlarımıza 7.400 TL Ödeme Heyecan Yarattı! Anında Hesaplara Geçti! Emekli Vatandaşlarımıza 7.400 TL Ödeme Heyecan Yarattı! Anında Hesaplara Geçti!

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranları %1.55'ten başlıyor ve böylece 25.000 TL tutarında limit açısından kullanılıyor. Özel bankaların başlatmış olduğu kampanyalar ise en düşük faiz oranı %1.95 bandında seyrediyor. Bu faiz oranları ise düşük vadeli yani 12 ay vade seçeneği ile kullanılacak kredileri açısından geçerli olmaktadır. Uzun vadeli ihtiyaç kredisi çekecekler açısından özel bankalar tarafından faiz oranları %2 olacak şekilde açıklandı.

acele-edin-100-bin-lira-hibe-basvuru-sureleri-uzatildi

Faiz tablosu maliyet hesaplamaları

İş Bankası 12 ay vade seçeneği ile %1.95 oranında 36 aylık vade seçeneği şeklinde %2.05 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vereceğini açıkladı. Buna göre ING Bank ise 6 aylık vade seçeneği ile yüzde 1.99 faiz oranı ile kredi sağlarken diğer taraftan kredi geri ödemelerinde ise vade süresi 36 ay olduğu için nokta DenizBank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranı ise %2.20 olacak şekilde hesaplandı.