Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı için başvurular devam ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı devlet personel başkanlığı adresi üzerinden verdiği ilan ile 22 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını ilan ett

Jandarma Genel Komutanlığı Uzman Erbaş Alımı için başvurular devam ediyor

Jandarma Genel Komutanlığı devlet personel başkanlığı adresi üzerinden verdiği ilan ile 22 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı yapacağını ilan etti. Alınacak uzman erbaşlar komando ve asayiş olarak görevlendirileceği bildirilmiş olup başvuru şartları, tarihleri ve diğer bilgiler haberimizde yer almaktadır.

Başvuruda bulunacak olan adaylar yayımlanan başvuru kılavuzunun tamamını dikkatli şekilde okuduktan sonra başvuru aşamasına geçmelidirler. Ayrıca ön başvuru işlemleri için https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris adresi ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacaktır. İnternet yolu dışında yapılacak posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru işlemleri 19 mart 2019'da başlayacak olup, 04 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecektir. Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi'ne e-Devlet kapısı üzerinden e-devlet şifresi, mobil imza, e-imza, T.C. kimlik kartı veya internet bankacılığı seçeneklerinden birisi ile giriş yapılacaktır.

22 Bin Sözleşmeli Uzman Erbaş Alım Şartları Nedir?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, Nüfus kaydına göre 04 Nisan 2019 tarihi itibarıyla yirmi (20) yaşından gün almış olmak ve yirmi yedi (27) yaşını bitirmemiş olmak [04 Nisan 1999 (dahil) - 01 Ocak 1992 (dahil) tarihleri arasında doğanlar], Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak, www.jandarma.gov.tr, www.jsga.edu.tr ve www.dpb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan "2019 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş (2019-1) Kılavuzu"nda belirtilmiş olan başvuru şartlarını taşımak.

Kılavuz için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2019, 22:27
YORUM EKLE