SGK ve HSK Kamu Personeli Alımı yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Hakimler Savcılar Kurulu geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilan ile kamu personeli alımı yapılacağını a

SGK ve HSK Kamu Personeli Alımı yapacak!

Sosyal Güvenlik Kurumu ve Hakimler Savcılar Kurulu geçtiğimiz günlerde yayınladığı ilan ile kamu personeli alımı yapılacağını açıkladı. 2 kurum bünyesinde görev almak isteyen adaylar kurumlar tarafından belirtilmiş başvuru şartlarını taşıyor olması halinde başvuru tarihleri içerisinde ilgili birimler üzerinden iş başvurularını gerçekleştirebileceklerdir...

ALINACAK KADROLAR

Sosyal Güvenlik Kurumu; sosyal güvenlik denetmen yardımcısı alacaktır.

Hakimler ve Savcılar Kurulu; 25 büro personeli alımı yapacağını ilan etmiştir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Alım Şartları Nedir?

Sosyal Güvenlik Kurumu ( SGK ) bünyesine dahil olacak adaylar 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. maddenin birinci fıkrasının A kısmında belirtilen genel şartları taşıyor olması istenmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumu giriş sınavının gerçekleştirileceği Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olması istenmektedir. Ölçme seçme ve yerleştirme merkezi ( ÖSYM ) tarafından 2017 ile 2018 yıllarında düzenlenen KPSS P13, KPSS P23, KPSS P40, KPSS P42 ve KPSS P47 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak aranan şartlar arasında bulunmaktadır.

Bunların yanı sıra adaylar başvuru işlemlerini 10 Haziran 2019 ile 17 Haziran 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştireceklerdir. Başvuru işlemler e-Devlet üzerinden elektronik olarak yapılacağı bildirilmiştir.

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başvuru Şartları Nedir?

HSK bünyesine katılmak isteyen adayların T.C vatandaşı olması, 35 yaşını bitirmemiş olmak ( yaş bilgileri için ilan tam metninde tam bilgi alınabilir ), kurum tarafından belirtilen önlisans, lise bölümlerini bitirmiş olmak, Meb veya belge veren kurumlar tarafından bilgisayar ya da daktilo sertifikasının olması, adayların kamu haklarından mahrum olmaması, yine ilanda belirtilmiş suçlardan dolayı ceza almamış olması ve askerlik ile ilgisinin olmaması aranan şartlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra adaylar için yapılacak güvenlik araştırmasının olumlu olması ve kamu personeli seçme sınavından en az 70 almış olması aranan şartların bir diğeridir.

Hakimler ve Savcılar Kurulu sözleşmeli büro personeli alımı ilanına başvuru sağlamak isteyen adaylar 14 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru işlemlerini ilanda belirtilen şekilde yaparak işlemlerini tamamlayabilirler.

SGK ilan detayları için tıklayın

HSK ilan detayları için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2019, 00:14
YORUM EKLE