2 bin işçi alınacak

2 bin işçi alınacak

Kurumların işçi alımı ilanlarını bekleyen adayları ilgilendiren iki önemli işçi alımı ilanı yayınlandı. Toplamda 2 bin işçi alımı yapılacağı belirtilen ilanlar ile Çocuk Bakıcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Bakım ve Onarım ve asdep alımı yapılacağı gelen bilgiler arasında.

1000 İŞÇİ ALIMI İÇİN GENEL ŞARTLAR NEDİR?

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alım ilanına başvuru yapacak adaylardan; 18 yaşını bitirmiş olmak, ilanda belirtilen suçlardan dolayı hüküm giymemiş olmak, adayların yine ilan detaylarında belirtilen suçlardan dolayı hakkında süren herhangi bir kovuşturma ya da soruşturması olmamak, özel kanunlarda yer alan özel şartları taşıyor olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması, askerliğini yapmış ya da tecilli veya muaf olmak.

Adayların kamu haklarından yoksun bulunmaması, kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek, yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek, başvuru işlemlerinin son günü itibari ile iş gücü taleplerinde yer alan bölümleri bitirmiş olmak, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emekli aylığı almıyor olması ve vardiyalı çalışma sistemine sistemine uygun olması genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunların yanı sıra adaylar deneme süresi tanımlanacak olup, bu süre 2 ay olarak belirlenmiştir. Kurum tarafından belirtilen 2 aylık deneme süresinden başarı sağlayamayanlar tazminat verilmeksizin iş sözleşmesi fesh edilecektir.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işçi alım ilanı için sadece bir iş yeri ve bir meslek koluna başvuru sağlanabilecektir. Adayların temizlik görevlisi alımı ilanına başvurusu gerçekleştirirken gerçeğe aykırı belge vermemesi ve bu tarz bir girişimin tespiti halinde başvuru aşamalarına son verileceği bildirilmiştir. Kamu personeli seçme sınavı KPSS'den ön lisans mezunları için 2018 yılında yapılan sınava girmiş ve P93 türünden puan almış olmak, 2018 yılında yapılan KPSS sınavından en az 60 puan ve üzeri almış olmak gibi genel şartlar aranmaktadır. Peki özel şartlar nedir?

ALINACAK KADROLAR NEDİR?

Çocuk Bakıcısı, Hasta ve Yaşlı Bakım, Güvenlik Görevlisi (Silahsız), Bakım ve Onarım

1000 İŞÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHİ NEDİR?

Adaylar başvuru işlemlerini Türkiye iş kurumu İŞKUR üzerinden 25 kasım 2019 ile 29 kasım 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecekleri bildirildi.

Adayların belge teslim işlemleri ise Bakanlık tarafından daha sonra resmi site aracılığı ile duyurulacağı bildirildi. Adayların hangi belgeleri, belgelerin teslim bölgesi ve teslim tarihi gibi bilgileri henüz açıklanmamış olup, ilerleyen zamanlarda resmi siteden duyurulacağı açıklandı.

İlan tam metni için tıklayın

1000 ASDEP ALIMI İÇİN ŞARTLAR NEDİR?

-657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak, Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak, 65 yaşını bitirmemiş olmak, -657 sayılı Kanunun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel pozisyonunda görev yapmakta iken, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilen veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedenler için, fesih tarihinden itibaren bir yıllık süreyi doldurmuş olmak.

DESTEK PERSONELİ İÇİN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?
-Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümlerinin birinden mezun olmak
-KPSS B grubu (KPSS) P3 puan türünden geçerli puanı olmak.

AİLE BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHİ NEDİR?
-Adaylar, başvurularını Bakanlığımız web sayfasında (www.ailevecalisma.gov.tr ve/veya https://ailevecalisma.gov.tr/pdb) yer alan sözleşmeli personel alım sınavı başvuru sayfasından elektronik ortamda 27/11/2019 - 06/12/2019 tarihleri arasında yapacaklardır.
-Adaylar başvuruda bulunacakları pozisyon unvanı için istenilen öğrenime ilişkin olarak, öncelikle e-devlet sisteminden alınan barkodlu/karekodlu öğrenim belgesini pdf formatında, bu belgenin e-devlet sisteminde bulunmaması durumunda ise diploma ya da mezuniyet belgesini taratarak pdf formatında “öğrenim belgesi” alanına yükleyeceklerdir.

Aile bakanlığı personel alımı detayları için tıklayın

YORUM EKLE
YORUMLAR
Fethi Büyük Aktepe
Fethi Büyük Aktepe - 9 ay Önce

Bana da yardimci ola bilirmsiiniz