2 Kamu Kurumu 61 Hizmetli Alımı Yapacak-EGM ve MSÜ

2 kamu kurumu hizmetli alımı yapacak! Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Üniversitesi istihdam etmek üzere hizmetli alımı yapacağını açıkl

2 Kamu Kurumu 61 Hizmetli Alımı Yapacak-EGM ve MSÜ
2 kamu kurumu hizmetli alımı yapacak! Emniyet Genel Müdürlüğü ve Milli Savunma Üniversitesi istihdam etmek üzere hizmetli alımı yapacağını açıkladı.

ALIM YAPILACAK KURUM VE SAYILARI

Emniyet Genel Müdürlüğü: 54 hizmetli alacak

Milli Savunma Üniversitesi: 7 hizmetli alacak

Egm hizmetli alımı için genel şartlar; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

-Atanmak istediği unvanla ilgili olarak EK-1 de belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşımak,

-Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşımak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olmak, (Yapılacak sözlü/uygulamalı sınav sonucu başarılı olan ve Emniyet Teşkilatına atanmaya hak kazanan adaylardan istenilecek)

-Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak.

Milli Savunma Üniversitesi hizmetli alım genel şartları ise; Türkiye Cumhıriyeti vatandaşı olmanın yanı sıra 18 yaşını tamamlamış olmak ve kamu haklarından yoksun olmamak gerekmektedir. Herhangi bir cezadan hüküm giymemiş olmak ve güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek gerekmektedir. Adaylar başvurularını 28 aralık 2018 ile 15 Şubat 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirmeleri istenmektedir.

MSÜ ilan metni için tıklayın

EGM ilan metni için tıklayın
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 14:13
YORUM EKLE