Adalet Bakanlığı 10 Aşçı Alımı yapıyor! Lisans, Lise, ve Önlisans Mezunu adaylar!

Önceki günlerde Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları arasından 10 aşçı alımı yapacağını ilan eden Bakanlığı başvuru işlemleri 22 ocak t

Adalet Bakanlığı 10 Aşçı Alımı yapıyor! Lisans, Lise, ve Önlisans Mezunu adaylar!

Önceki günlerde Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim mezunları arasından 10 aşçı alımı yapacağını ilan eden Bakanlığı başvuru işlemleri 22 ocak tarihine kadar devam edecek.

657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. madde de belirtilmiş şartları taşıyor olmak, adaylar için yapılacak arşiv ve güvenlik soruşturmasından olumlu olarak geçmek ve 2018 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş olan KPSSP3, P93 VE P94 türünden 70 ve üstü puan almış olmak ayrıca askerlik ile ilgisinin bulunmaması genel şartlar arasında yer almaktadır.

Genel şartların yanı sıra özel şartlarda belirten kurum, en az lise mezunu ve dengi okul mezunu olan adayların başvurularını değerlendirecek olup, Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmî kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak gerekmektedir.

Adalet bakanlığı aşçı alımı ilanı için başvuru işlemleri 7 ile 22 ocak 2019 tarihleri içerisinde gerçekleşecektir. Adaylar şahsen veya posta yolu ile başvuru yapabilirler. Ancak son başvuru tarihine yetişecek şekilde posta ile başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Bunların yanı sıra ilan tam metninde 1989 olan yaş şartı geçtiğimiz günlerde bakanlık tarafından 1988'e çekilmiştir. İlan tam metninde yer alan yaş şartını dikkate alırken 1988 olarak dikkate alınız.

Tüm ilan detayları için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2019, 00:05
YORUM EKLE