Adalet Bakanlığı 11 bin 167 sözleşmeli personel alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı farklı kadrolarda istihdam etmek üzere toplamda 11 bin 167 sözleşmeli olarak personel alımı yapacaktır. Alınacak kadrolar, şartlar ve tarih bilgisi haberimizde yer almaktadır...

Adalet Bakanlığı 11 bin 167 sözleşmeli personel alımı yapacak!

Adalet Bakanlığı önceki günlerde verdiği ilan neticesinde çok sayıda sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Bakanlık kendi bünyesine ve bünyesinde faaliyet gösteren Ceza ve tevkifevleri için personel alımı yapacak olup, alınacak kadrolar, başvuru şartları, başvuru tarihi ve diğer bilgiler haberimizde detaylı olarak verilmiştir. İşte ayrıntılar...

Alım yapılacak kadrolar nedir?

İnfaz ve koruma memuru, mübaşir, teknisyen, zabıt katibi, şoför, aşçı, kaloriferci ve büro personeli ( ceza infaz kurumu katipliği ) gibi kadrolar için personel alımı yapılacaktır.

Başvuru için genel şartlar nedir?

Adaylar Adalet Bakanlığı personel alımı ilanına iş başvurusu yapabilmek için genel şartları taşıyor olması gerekmektedir. Bu kapsamda adayların Türkiye vatandaşı olması, kamu haklarından yoksun olmaması, yapılacak arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması gerekmektedir. ( askerlik ile ilgili tam bilgi ilan tam metninde yer alıyor ) ayrıca kamu personeli seçme sınavı ( KPSS )'den 70 puan almış olmak aranan şartlar arasında yer almaktadır.

Alınacak kadro sayıları nedir?

3 bin 71 zabıt katibi,

Bin 169 mübaşir,

96 şoför,

58 teknisyen,

30 aşçı,

247 büro personeli,

6 bin 126 infaz ve koruma memuru,

84 teknisyen,

169 şoför,

24 aşçı,

2 kaloriferci,

Özel şartlar nedir?

Zabıt katibi kadrosu için adayların ilanda belirtilmiş bölümlerden mezun olmasının yanı sıra en az lise ve dengi okul mezunu olmak ancak bilgisayar ve ya daktilo dersinden başarı ile geçmiş olmak gerekmektedir.

Mübaşir kadrosu için ise; adayların en az lise ve dengi okul mezunu olması istenmektedir.

Şoför kadrosuna iş başvurusunda bulunacak adaylar genel şartların yanı sıra belirtilen özel şartlarıda taşıyor olması gerekmekte olup, en az lise ve dengi okul mezunu olmak ve B sınıfı ehliyete sahip olmak gerekmektedir.

Teknisyen kadrosu için adaylar en az meslek listeleri ya da teknik liselerin ilgili bölümlerini bitirmiş olması gerekmektedir.

Aşçı kadrosu için ise adaylardan istenen özel şartlar en az lise ya da dengi okul mezunu olmak, halk eğitim müdürlüklerinin ya da başka resmi kurum veya kuruluşların gerçekleştirmiş olduğu kursları bitirmiş olmak ya da aşçılık branşında sertifikası olması istenmektedir.

İnfaz ve koruma memuru kadrosu için adayların en az lise ya da dengi okul mezunu olması, belirtilen yaş şartını taşıyor olması  istenmektedir. Yaş şartı ilan tam metninde detaylı olarak verilmiştir.

Diğer kadroların özel şartları ise ilan tam metninde detaylı olarak verilmiştir.

Başvuru tarihi nedir?

Mübaşir, zabıt katibi, şoför, aşçı, kaloriferci, teknisyen, infaz ve koruma memuru kadroları için başvuru işlemleri 01 Temmuz 2019 ile 16 Temmuz 2019 tarihleri içerisinde gerçekleştirilecektir.

Ceza ve tevkifevleri personel alımı ilanı için tıklayın

Adalet Bakanlığı personel alımı ilanı için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 23:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem Güzel
Adem Güzel - 10 ay Önce

Bence kpss yerine tecrübe li personel alımı yapılsın