Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 için başvuru işlemleri devam ediyor

2 farklı kadroda istihdam edilmek üzere toplamda 35 personel alımı yapılacaktır. Kamu kurumu bünyesine katılmak isteyen adayların işlemlerini 22 Ocak

Adalet Bakanlığı Personel Alımı 2019 için başvuru işlemleri devam ediyor
2 farklı kadroda istihdam edilmek üzere toplamda 35 personel alımı yapılacaktır. Kamu kurumu bünyesine katılmak isteyen adayların işlemlerini 22 Ocak 2019 tarihine kadar belirtilen şekilde yapmaları gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlisi: 25

Aşçı: 10

Adayların askerlik ile ilgisinin olmaması ya da askerlik çağına ulaşmamış olması veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik görevini tamamlamış yahut yedek sınıfa geçirilmiş ya da ertelemiş olması gerekmektedir. Kurum tarafından gerçekleştirilecek olan güvenlik ve arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek ayrıca 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48. maddenin belirtilen şartlarını taşıyor olmak gerekmektedir. Genel şartların yanı sıra özel şartları da taşımanız gerekmektedir.

Koruma ve güvenlik görevlisi alımı için; en az lise ve dengi okul mezunu olmak ve son başvuru tarihi itibari ile süresinin geçmemiş olması kaydı ile özel güvenlik görevlisi kartına sahip olması gerekmektedir. Silahlı güvenlik kartınızın olması istenmektedir.

Aşçı alımı için; yine en az lise yada dengi okul mezunu olmak ve halk eğitim müdürlükleri yada diğer resmi kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlemiş olduğu kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak özel şartlar arasında yer almaktadır.

Detaylar için tıklayın 

NOT: İlan tam metninde yer alan 1989 yaş şartı geçtiğimiz günlerde 1 ocak 1988 olarak değiştirilmiştir. Yani ilanda verilen yaş şartını dikkate alırken 1988 olarak dikkate alınız. Adayların ilan tam metninde yer alan kpss şartlarını da taşıması gerekmektedir.
Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2019, 22:07
YORUM EKLE