Bakanlığın Personel Alımı devam ediyor

Merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere personel alımı başvuruları başlıyor. Bakanlık 35 personel alımı yapacağını ve bu alımlarını iki k

Bakanlığın Personel Alımı devam ediyor

Merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere personel alımı başvuruları başlıyor. Bakanlık 35 personel alımı yapacağını ve bu alımlarını iki kadro için gerçekleştireceğini duyurdu. 35 personel alımı için genel ve özel şartlar bulunmakta olup, şartları taşıyan adaylar 7 ocak 2019'da başvuru işlemlerine başlayabilecektir.

Genel Şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, Lisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP3, önlisans mezunları için 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2018 Kamu Personel Seçme Sınavında KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmak. Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Özel Şartlar

Koruma ve Güvenlik Görevlisi: En az lise veya dengi okul mezunu olmak,Son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak,Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü 30 yaşını bitirmemiş olmak, (01 Ocak 1989 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmamak,Güvenlik soruşturması olumlu olmak,

Aşçı:En az lise veya dengi okul mezunu olmak, Halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmi kurum veya kuruluşların ilgili branşta düzenlediği kurslardan mezun olmak veya ilgili branşta sertifika sahibi olmak,

Başvuru Yeri, Şekli ve Tarihi

Başvurular 07/01/2019 günü başlayıp, 22/01/2019 günü mesai saati bitimine kadar Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar/ANKARA adresine şahsen veya son başvuru tarihinde Bakanlığımıza ulaşacak şekilde posta ile yapılacaktır.

Kurum bünyesine katılmak isteyen adaylar ilan tam metnini detaylı olarak inceledikten sonra 7 Ocak itibari ile başvurularını yapabilirler.

31/12/2018 tarihli ve 30642 sayılı Resmi Gazete’de aslına uygun olarak yayımlanan, Adalet Bakanlığının Bakanlık Merkez Teşkilatı Personel Alımı İlanında yer alan “01 Ocak 1989” ibaresi “01 Ocak 1988” olarak düzeltilmiştir.  İlan tam metninde yer alan yaş şartını dikkate almayınız.

Tüm ilan detayları için tıklayın


Bu tarz ilanlardan haberdar olmak istiyorsanız

>>>Android uygulaması için TIKLAYIN

>>>İnstagram için TIKLAYINGüncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 14:33
YORUM EKLE