Belediyeler, Orman Su Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü TYP ile İşçi Alımı yapacak

Türkiye İş Kurumu, toplum yararına program kapsamında işçi alımlarına devam ediyor. Bazı belediye başkanlıkları ve bölgelerin kamu müdürlükleri

Belediyeler, Orman Su Bölge Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü TYP ile İşçi Alımı yapacak
Türkiye İş Kurumu, toplum yararına program kapsamında işçi alımlarına devam ediyor. Bazı belediye başkanlıkları ve bölgelerin kamu müdürlükleri için işçi alımı yapılacağı bildirildi.

Akdeniz Belediye Başkanlığı, Isparta Orman Fidanlık Müdürlüğü, Germencik Belediyesi Başkanlığı, Eğirdir Orman İşletme Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri 7.Bölge Müdürlüğü, Bozyazı Orman İşletme Müdürlüğü ve Mersin cumhuriyet başsavcılığı idari işler müdürlüğü tarafından alımlar yapılacaktır.

Toplamda 460 işçi alımı yapılacağı bildirilmiş olup adaylar başvuru işlemlerini Türkiye iş kurumu İŞKUR adresine giderek ilanları incelemeli ve daha sonrasında giriş yaparak ilanlara başvuruda bulunabilirler.

TYP İÇİN BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR VE ADAYLAR NASIL SEÇİLİR?

Kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Emekli ve malul aylığı almıyor olmak, Öğrenci olmamak (açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç),

Katılımcıların seçiminde uygulanan 3 ayrı yöntem bulunmaktadır. Her Programın niteliğine göre bu yöntemlerden hangisinin kullanılacağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından belirlenir. Noter kurası yöntemi, Liste yöntemi, Yüzde seksen noter kurası, yüzde yirmi liste yöntemi. İstihdamında güçlük çekilen aşağıdaki gruplar Birinci Liste, bunlar dışında kalanlar İkinci Liste olacak şekilde tasnif edilecektir. Aşağıdaki grupların hepsi Birinci Liste’ye dâhil edilecek olup, gruplar arasında herhangi bir öncelik sıralaması bulunmamaktadır; Birinci listedeki başvuranlar tamamlanmadan 2. listeden başvuranlar yararlanıcı olamayacaktır.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adaylar ilgili kurumlara başvuruda bulunmak için haberimizde verilmiş adrese giderek başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden gerçekleştirecektir.Başvuruda bulunmak ve ilanları listelemek isteyen adaylar ilgili adrese giderek resimde görüldüğü gibi şehir seçerek ara butonuna basabilirler.

İlanlar için tıklayın
Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 17:55
YORUM EKLE