Botaş Uzman Yardımcısı ve Mühendis Kadrosu için İşçi Alımı yapacak

Botaş işçi alımı yapacak! Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden vermiş olduğu ilan ile toplamda 4 kişilik işçi alımı

Botaş Uzman Yardımcısı ve Mühendis Kadrosu için İşçi Alımı yapacak
Botaş işçi alımı yapacak! Türkiye İş Kurumu İŞKUR üzerinden vermiş olduğu ilan ile toplamda 4 kişilik işçi alımı yapacağını duyuran Botaş 2 farklı kadro için alım gerçekleştirecektir. Adaylar Botaş bünyesine katılmak için haberimizden gerekli işçi alımı bilgilerini, başvuru şart ve diğer bilgileri alabilirler.

BOTAŞ Petrol Boru Hattı Şirketi (BOTAŞ), devlete ait ham petrol ve doğal gaz boru hatları ve Türkiye'deki ticaret şirketidir . Şirket olarak 1974 yılında kurulmuş yan kuruluşu arasında Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO). 1995'ten beri BOTAŞ tamamen devlete ait bir şirkettir.

BOTAŞ ilk olarak 1974 yılında Kerkük-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın inşası ve işletilmesi için kurulmuştur . 1987'den beri BOTAŞ, doğal gaz taşımacılığı ve ticareti ile de ilgilenmektedir. 9 Şubat 1990'dan 2 Mayıs 2001'e kadar BOTAŞ, doğal gaz ithalatı, dağıtımı, satışı ve fiyatlandırması konusunda tekel haklarına sahipti. [1] Uygulamada, BOTAŞ’ın gaz dağıtım tekeli, 2007’de sona erdi; ancak 2007’de Gazprom ve Tur Enerji’nin ortak girişimi olan Royal Dutch Shell ve Bospaz Gaz , piyasada doğal gaz satmaya başladı.

BOTAŞ, Kerkük-Ceyhan Petrol Boru Hattı'na ek olarak Ceyhan-Kırıkkale, Batman-Dörtyol ve Şelmo-Batman ham petrol boru hatlarına da sahiptir. Ayrıca, toplam 4,500 kilometrelik (2,800 mi) ve Marmara Ereğlisi Sıvılaştırılmış Doğal Gaz (LNG) İthalat Terminali olan Türkiye ulusal gaz şebekesinin de sahibi ve işletmecisidir. Uluslararası BOTAŞ Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattına , Suriye ile Türkiye arasındaki Arap Gaz Boru Hattı bölümüne ve Türkiye-Yunanistan boru hattına katılmaktadır . Ayrıca Nabucco Pipeline projesinde de ortaktır .

Botaş İşçi Alımı 2019

Alınacak kadrolar; mühendis, uzman yardımcısı kadrolarıdır. Toplamda 4 kişi alınacak olup Ankara Çankaya, Tekirdağ Marmara Ereğlisi bölgeleri için alım gerçekleştirilecektir.

Uzman yardımcısı alımı için adaylardan Yabancı dil sınavı YDS puanı istenmekte olup, mühendis kadrosu için yds puan şartı aranmamaktadır.

Adaylar Botaş işçi alımı ilanı son başvuru tarihi itibari ile belirtilmiş okul bölümlerini bitirmiş olmaları istenmektedir. Evrak teslik ve sözlü sınav tarihi gibi bilgiler resmi site botas.gov.tr adresi üzerinden duyurulacaktır. Botaş'da işe başlayacak olan adayların deneme süresi bulunmakta olup 30 gün olarak belirlenmiştir. İlana müracaat eden adayların 13.03.2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları (13/03/1984 tarihinden sonra doğanlar) gerekmektedir.

Botaş işçi alımı detayları için tıklayın

Son Başvuru Tarihi: 19 Mart 2019
Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 22:55
YORUM EKLE