Çorum Belediyesi Kasım ayı itfaiye eri alımı yapacak

Çorum Belediyesi Kasım ayı itfaiye eri alımı yapacak

Çorum Belediye Başkanlığı en az kpss 60 ile itfaiye eri alımı yapacağını açıkladı. Adayların itfaiye eri alımı ilanına başvuru yapabilmeleri için genel şartlar, özel şartlar ve istenen belgeler ile birlikte 22 Kasım 2019 tarihine kadar başvuru yapmaları istenmektedir.

İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN ŞARTLAR NEDİR?

Çorum Belediye Başkanlığı tarafından verilen itfaiye eri alımı için adaylardan 657 sayılı devlet memurları kanununda bulunan 48. maddenin A fıkrasında belirtilmiş olan şartları taşıyor olması istenmektedir. İtfaiye eri olmak isteyen adayların Türkiye vatandaşı olması, kamu haklarının elinden alınmamış olması, ilanda belirtilmiş suçlardan dolayı ceza almamış olması, askerlik ile ilgisinin olmaması, yapmış veya ertelemiş olması, kurum tarafından yaptırılacak olan güvenlik soruşturmasını olumlu olarak geçmek ve ilanda yer alan genel şartları ve özel şartları taşımak. Peki özel şartlar nedir?

İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

Daha önceden görev aldığı kurumdan disiplin gibi suçlardan dolayı işten çıkartılmamış olmak, itfaiye teşkilatına uygun ehliyet belgesine sahip olmak, 2018 yılında ÖSYM tarafından düzenlenmiş kamu personeli seçme sınavı KPSS'ye girmiş ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak aranan özel şartlardan bazıları olarak belirtilmiştir.

ÇORUM BELEDİYESİ İTFAİYE ERİ ALIMI İÇİN İSTENEN EVRAKLAR AÇIKLANDI

Adayların resmi internet adresi üzerinden www.corum.bel.tr başvuru formuna veya belediye başkanlığı üzerinden temin edileceği açıklanmıştır. Nüfus cüzdanı gerçeği ya da belediye tarafından onaylanmak için fotokopisi, mezuniyet ya da diplomanın gerçeği veya noter onaylı örneği, E-devlet üzerinden alınacak barkodlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri belediyemizce tasdik edilebilir), kamu personeli seçme sınavı KPSS sonuç belgesinin ÖSYM resmi adresinde alınan barkodlu çıktısı istenen belgelerden bazılarıdır.

BAŞVURU TARİHİ AÇIKLANDI

Adaylar itfaiye eri alımı ilanına başvuru sağlamak için 18 Kasım 2019 ile 22 Kasım 2019 tarihleri içerisinde başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecekleri açıklandı. Adayların istenilen evrakları şahsen Çorum Belediye Başkanlığına teslim etmeleri gerekmekte olup, eksik evrak ve bilgi ile başvuru yapanların başvuruları dikkate alınmayacağı belirtilmiştir.

İlan tam metni için tıklayın

İLAN365

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2019, 21:57
YORUM EKLE