CTE, TCDD taşımacılık, İçişleri Bakanlığı işçi personel alımı yapacak

CTE, TCDD taşımacılık, İçişleri Bakanlığı işçi personel alımı yapacak

İçişleri Bakanlığı, Ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğü ve Türkiye cumhuriyeti devlet demiryolları ( TCDD ) taşımacılık farklı kadrolarda istihdam sağlamak üzere ve bünyesinde oluşan kadroları doldurmak üzere işçi ve personel alımı yapacağını açıkladı. Alıma ilişkin detay ve bilgileri haberimizde verilmiştir.

İçişleri Bakanlığı bilişim personeli alımı yapacak

İlan detayları nedir?

İçişleri Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı ilanına iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar ise şöyledir; 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan 48 maddede belirtilen şartlara haiz olmak, üniversiteleri 4 senelik yazılım ve bilgisayar mühendisliği elektrik, elektronik, elektrik-elektronik ya da endüstri mühendisliği bölümlerini bitirmiş olmak, askerlik ile ilgisinin olmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması gerekmektedir. Adaylar askerlik ile ilgili tam bilgiyi ilan tam metni üzerinden alabilirler.  Genel şartların yanı sıra adaylar özel şartları da taşıyor olması gerekmektedir. 

Alım yapılacak kadrolar nedir?

-Siber güvenlik uzmanı,

-Kıdemli .net uygulama geliştirme uzmanı,

-Kıdemli uygulama geliştirme uzmanı,

-Uygulama geliştirme uzmanı,

-İş analisti uzmanı,

-İş zekası uzmanı,

İlgili kadrolara iş başvurusunda bulunmak isteyen adaylar İçişleri bakanlığı resmi internet adresi olan www.icisleri.gov.tr'de yer alan 2019 senesi sözleşmeli bilişim personeli sınavı başvuru formunu 22 temmuz 2019 ile 7 ağustos 2019 tarihleri arasında e-edevlet üzerinden elektronik ortamda başvurular yapılacaktır. Daha fazla bilgi ve detay için www.icisleri.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapacak

Ceza ve tevkifevleri genel müdürlüğü farklı kadrolarda istihdam etmek üzere sözleşmeli olarak personel alımı yapacak olup, genel şartlar ise şöyledir; Genel Şartlar a) Türk Vatandaşı olmak, b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu'nun 53 "üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(...) zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak, c) Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, d) Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, e) Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, f) Merkezi sınavdan (KPSS) en az 70 puan almak, g) Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 16/07/2019 itibarıyla 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezi sınavın (KPSS-2018) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1988 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) ve hemşire için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1983 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.) h) Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

İlan detayları için tıklayın

TCDD taşımacılık işçi alımı yapacak

Türkiye cumhuriyeti devlet demiryolları taşımacılık ( TCDD ) devlet personel başkanlığı adresi aracılığı ile verdiği ilan kapsamında 5 işçi alımı yapacağını açıkladı. Türkiye cumhuriyeti devlet demiryolları taşımacılık ( TCDD ) bünyesinde görev almak isteyen adaylar haberimizde verilen alınacak kadroları, başvuruya ilişkin bilgileri ve diğer detayları inceleyerek TCDD taşımacılık ilanına iş başvurusunda bulunabilirler. İşte TCDD taşımacılık şirketinin ilan detayları...

İlan detayları nedir?

05 Temmuz 2019 tarihinde verilen ilan neticesinde 5 kişilik işçi alımı yapacağını ilan eden Türkiye cumhuriyeti devlet demiryolları taşımacılık ( TCDD ) bünyesinde oluşan işçi ihtiyacını gidermek için girişimde bulundu. Bu kapsamda TCDD taşımacılık işçi alımı ilanında yer alan başvuru şartlarını taşıyan adaylara sözlü sınav ve kura çekimi işlemi yapılacağı açıklandı. 

Alım yapılacak kadrolar nedir?

TCDD taşımacılık makinist işçisi kadrosu için işçi alımı yapacağını açıkladı. 

Makinist işçisi kadrosuna yerleşebilmek için adaylardan kamu personeli seçme sınavı KPSS şartı aranmıyor fakat istenen evraklar arasında belirtilmiş olan kamu personeli seçme sınavı sonuç belgesi istendiği belirtilmiş olup, adayların sadece KPSS'ye girmiş olmaları yeterli oluyor anlamını taşımaktadır. Adayların meslek yeterlilik belgesi sahibi olması, Türkiye vatandaşı olması, askerlik görevini yerine getirmiş veya askerlik ile ilgisinin olmaması, herhangi suç işlememiş olması gerekmektedir.

05 temmuz 2019 tarihinde TCDD taşımacılık işçi alımı ilanı yayınladı ancak iş başvuruları 10 temmuz 2019 tarihinde Türkiye iş kurumu ( İŞKUR ) üzerinden yayınlandıktan sonra aktif olacaktır. 10 temmuz'dan sonra adaylar iş başvuru işlemlerini İŞKUR üzerinden yapabileceklerdir. 10 temmuz'da başlayacak başvuru işlemleri 5 gün sürecek olup, 15 temmuz tarihine kadar devam edecektir. Bu süreç içerisinde adaylar evrak teslimlerini bizzat yapacakları bildirilmiştir.

TCDD 5 İşçi Alım İlanı

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 15:45
YORUM EKLE