Danıştay başkanlığı personel alımı olacak!

Danıştay Başkanlığı uzun aradan sonra sözleşmeli personel kadrosunda istihdam etmek üzere personel alımı için ilan yayınladı. Top

Danıştay başkanlığı personel alımı olacak!
Danıştay Başkanlığı uzun aradan sonra sözleşmeli personel kadrosunda istihdam etmek üzere personel alımı için ilan yayınladı. Toplamda 5 kadro için personel alımı yapacak olan Danıştay Başkanlığı'nın alım ilanına ait gerekli bilgiler haberimizde verilmiştir.

Danıştay hangi kadrolar için personel alımı yapacak?

Garson, Sağlık teknisyen yardımcısı, aşçı, bulaşıkçı ve hizmetli kadroları için sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecektir.

Başvuru şartları nedir?

Ölçme seçme ve yerleştirme ( ösym ) tarafından 2018 yılında düzenlenen kpss sınavına girmiş olmak gerekmektedir. Kamu personeli seçme sınavından KPSS p93, kpss p94 ve kpss p3 türünden en az 60 puan almış olmak gerekmekte olup, ayrıca yapılacak arşiv soruşturmasından olumlu olarak geçmek genel şartlar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra ilan tam metninde yer alan yaş şartlarını taşıyor olmanız gerekiyor.

Genel şartların yanı sıra özel şartlarda verilmiş olup, aşçı kadrosu için; en az lise ya da dengi okul mezunu olmanın yanı sıra aşçılık görevinde en az 2 sene görev almış olmak ve bu durumu belgelemek gerekmektedir.

Bulaşıkçı kadrosu için ise; yine en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerekmektedir.

Sağlık teknisyen yardımcısı alımı için ise; teknik liselerin ve ya meslek liselerinin ilgili bölümlerini bitirmiş olmak gerekmektedir.

Hizmetli kadrosu için şartlar ise; en az lise ya da dengi okul mezunu olmak gerektiği bildirilmiştir.

Danıştay Başkanlığı başvuru tarihleri nedir?

Adaylar kuruma başvurularını 25 haziran 2019 ile 1 temmuz 2019 tarihleri içerisinde saat 17:00'a kadar gerçekleştirebileceklerdir. Başvuruda bulunmak isteyen adaylar resmi internet sitesi olan danistay.gov.tr adresi aracılığı ile başvuru formunu temin ederek doğru ve eksiksiz olarak doldurarak ilanda belirtilen adrese imzalı bir şekilde bizzat başvuruda bulunacaklardır. Kargo, posta yolu ile yapılan başvuru işlemleri geçerli sayılmayacaktır.

İlan tam metni için tıklayınız
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2019, 13:51
YORUM EKLE