Devlet su işleri, işçi alımı yapacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ( DSİ ) devlet personel başkanlığı resmi internet adresi üzerinden yaptığı duyuru ilanı ile merkez ve taşra teşkilatları için toplamda 500 işçi alımı yapacağını açıkladı.

Devlet su işleri, işçi alımı yapacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, devlet personel başkanlığı adresinden verdiği ilan doğrultusunda 500 işçi alımı yapacağını açıkladı. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 500 işçi alımını farklı kadrolarda gerçekleştirecek olup, merkez ve taşra teşkilatı için planladığını bildirdi. 500 işçi alımı ilanı ilan yayınlandığı günden itibaren 5 gün aktif olacağı belirtilmiş olup, başvuru işlemleri Türkiye İŞ Kurumu resmi adresinin yanı sıra İŞKUR il müdürlükleri üzerinden de yapılabileceği açıklandı.

DSİ 500 İŞÇİ ALIMI İÇİN VERİLEN KADROLAR

ŞOFÖR (Ağır vasıta hizmetleri), Treyler operatörü, operatör, usta ve sondaj işçisi kadroları için alımların düzenleneceği ilan detaylarında bildirildi. Peki Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 500 işçi alımı için iş başvuruları nereden yapılacak?

DSİ 500 İŞÇİ ALIMI İŞ BAŞVURULARI NEREDEN YAPILACAK?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü verdiği ilan detayları arasında başvuru işlemlerinin Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) resmi internet adresi üzerinden yapılmasının yanı sıra Türkiye İş Kurumu İŞKUR il müdürlükleri üzerinden gerçekleştirilebileceğinin de bilgisini aktardı.

DSİ HAKKINDA

Tüzel kişiliğe ve ek bütçeye sahip Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), Türkiye genelindeki su kaynakları planlaması, yönetimi, yürütme ve işletmesi için Türkiye’nin birincil yürütme organıdır.DSİ'nin temel amacı, Türkiye'deki tüm su ve toprak kaynaklarını geliştirmektir. Temel doğal kaynakların en akıllıca kullanımını amaçlamaktadır. DSİ, 18 Aralık 1953'te 6200 sayılı Kanun ile tüzel kişilik olarak kurulmuştur ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı himayesindedir. "Yüzey ve yeraltı sularının tek ve çoklu kullanımı ve toprak erozyonu ve taşkın zararlarının önlenmesi" ile suçlanıyor. Bu sebeple DSİ, barajları, hidroelektrik santrallerini, evsel su ve sulama planlarını planlama, tasarlama, inşa etme ve işletme yetkisine sahiptir.

DSİ'nin “Türkiye'de su ve toprak kaynaklarını geliştirmek” amacı, birbiriyle ilişkili çok çeşitli işlevleri kapsamaktadır. Bunlara sulama, hidroelektrik enerji üretimi; büyük şehirler için evsel ve endüstriyel su kaynakları; su ile ilgili planlama, tasarım ve inşaat malzemeleri üzerine rekreasyon ve araştırma. Su kaynaklarının geliştirilmesi için projeler, ana plan ve fizibilite raporları hazırlanmaktadır. Bu bağlamda, gerekli ana veriler DSİ tarafından akış ve meteorolojik, toprak sınıflandırması, tarımsal ekonomi, erozyon, haritalar, jeolojik koşullar vb. Konularla ilgili nehir havzası araştırmalarından toplanmaktadır.

DSİ’nin kuruluş yasasıyla yetkilendirilmiş olan özel sorumlulukları aşağıdaki gibi sıralanabilir: Temel araştırmalar yapmak; Akış akış ölçümü, Zemin sınıflaması, Ziraat Ekonomisi, Jeolojik araştırmalar, Su kalitesi analizi, Su yapılarının modellenmesi, Nehir havzası gelişimi için araştırma ve planlama yapmak. Nehir havzalarında su kaynakları projesinin teknik ve ekonomik açıdan en uygun çözümlerini belirlemek için ana plan ve fizibilite raporu hazırlamak. Barajlar ve hidroelektrik santraller inşa etmek; Sulama ve drenaj sistemlerini kurmak; Tüm yapıların taşkınlara karşı işletilmesi; Anketler, araştırma, koruma ve yeraltı suyunun kullanımı ile ilgili tüm çalışmaları yapmak (167 sayılı kanunla). 100 000 nüfusun üzerindeki yerleşimlerde su temini ve su arıtma tesislerinin tüm aşamalarını geliştirmek (1053 sayılı yasa ile). Kötülüklerin kullanım suyunu sağlama sorumluluğu DSİ'ye 7478 sayılı “köylülerin su temini yasası” başlıklı kanunla verildi, daha sonra 1964 yılında bu sorumluluk eski Kırsal Yollar Genel Müdürlüğü'ne, Su ve Elektrik Arzı (daha sonra Köy Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Kaldırılması - GDRS) 16 Temmuz 1964 tarihine kadar;

İşletme ve yönetim için yardımcı bina ve tesisler inşa etmek veya inşa etmek; Yukarıdaki işlerin yapılması için geçici olarak işgal etmek ve / veya uygun arazi ve mülklere sahip olmak; Malzeme, alet, yedek parça, makine ve daimi teçhizat tedarik etmek, kiralamak ve işletmek; Bataklıkları geri almak için; Gezilebilir nehirleri geliştirmek.

İlan detayları için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 00:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa õzoğul
Mustafa õzoğul - 9 ay Önce

Ïş için

Oguz yaman
Oguz yaman - 9 ay Önce

Kpss istiyor mu istemiyor mu

Zafer Ökten
Zafer Ökten - 9 ay Önce

Ne yapmamız gerekiyor ne isteniyor bütün ehliyetler var bende

Selami ERDOĞAN
Selami ERDOĞAN - 9 ay Önce

İş için ağır vasıta şöförüyüm