Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı için İlan Yayımladı

İlgili kanallar üzerinden verilen ilana göre Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmadan YDS puanı esas alınarak 50 memur alım

Dışişleri Bakanlığı 50 Memur Alımı için İlan Yayımladı
İlgili kanallar üzerinden verilen ilana göre Dışişleri Bakanlığı KPSS şartı olmadan YDS puanı esas alınarak 50 memur alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık memur statüsünde görevlendirmek üzere 50 memurun görev yapacağı kadroyu aday meslek memuru olarak belirtilmiştir. Bu kadroda görevde bulunmak isteyen adayların Bakanlık tarafından yayımlanan ilan detaylarını takip ettikten sonra başvuru aşamasına geçiş yaparak işlemlerini tamamlayabilirler.

50 memur alımı için istenen şartlar belirlendi!

Bakanlık bünyesinde görevlendireceği memur için bazı şart ve bilgiler de paylaştı. Bu bağlamda adayların T.C vatandaşı olması ve 657 DMK'da bulunan 48. maddesinde belirtilmiş genel şartları taşıması istenmektedir. Ayrıca ilana başvuru sağlayacak olan adayların 35 yaşını doldurmamış olması ve en az 4 senelik istenen üniversitelerden mezun olunması bir diğer şartlar arasında yer almaktadır.

Bakanlık alımlarında kpss şartı aramak yerine yabancı dil sınavı YDS puan şartı aramakta ve belirtilmiş tarihlerde yapılan yds'ye girmiş ve istenilen düzeyde puanı almış olmaları gerekmektedir. Eğer bu şartları taşıyorsanız 3 ile 22 ocak 2019 tarihleri içerisinde mesai bitimine kadar işlemlerinizi resmi site olan https://sinav.mfa.gov.tr/ adresinden gerçekleştirebileceksiniz.

İlan detayları için TIKLAYIN

İlanlardan haberdar olmak isteyenler aşağıdan sosyal medya hesaplarını takip edebilirler.


>>>Android uygulaması için TIKLAYIN

>>>İnstagram için TIKLAYIN
>>>Facebook için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2018, 16:39
YORUM EKLE