Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 46 Kamu Personeli Alımı için İlan Yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı kısa ismiyle DİB farklı kadroları için 46 personel alımı yapacağını ilan etti.

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB 46 Kamu Personeli Alımı için İlan Yayımladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı DİB kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Toplamda 46 personel alacak olan Diyanet İşleri Başkanlığı farklı kadrolarda alım yapacağını bildirdi. Kurum alımları için bazı şartlar belirtmiş olup, gerekli şartları taşıyan adaylar istenilen evraklar ile birlikte belirtilmiş tarihler içerisinde işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı kamu personeli alım ilanına başvuru sağlamak isteyen adaylar kamu personeli seçme sınavına girip P3 türünden en az altmış puan almış olması istenecektir. KPSS'nin 2018 yılında yapılan sınavı geçerli olacak ve 657 DMK'da yer alan 48 maddenin belirtilmiş şartlarını taşıması istenecektir.

Kurumun yayınladığı başvuru şartlarını taşıyan adaylar 08 Ocak 2019 ile 22 Ocak 2019 tarihleri içerisinde resmi internet adresi üzerinde bulunan https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/Kurumdisi sayfasından elektronik başvuru formu doldurulacak yapılacaktır. Adaylar elektronik başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını tasdik etmek için istenen evraklar ile beraber herhangi bir il müftülüğüne giderek bizzat başvuruda bulunacaklardır.

İl Müftülüklerine gidecek olan adaylar saat 8:30 ile 16:30'a kadar yani mesai saatlerinde giderek işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralı kimlik belgesi pasaport veya nüfus cüzdanı, mezuniyet evrağı veya diploma, 2018 yılında gerçekleştirilmiş olan KPSS sonuç belgesi, sabıka kaydının olmadığına ve arşiv kaydının olmadığına dair yazılı beyan etmesi istenmektedir.

DİB Kamu personeli alım ilan detayları için TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 22:25
YORUM EKLE