DPB'de memur alımı, personel alımı ilanları yayınlandı

DPB'de memur alımı, personel alımı ilanları yayınlandı

Devlet personel başkanlığı ( DPB ) üzerinden bazı kamu kurumları memur alımı ve personel alımı ilanları yayınladı. Ekim ayı içerisinde yayınlanan memur ve personel alımı ilanlarına başvuru sağlamak isteyen adaylar kurumların ilanda belirtti başvuru şartlarını taşıması halinde yine ilanda belirtilen tarihler içerisinde memur ve personel alımı ilanlarına başvuru yapabilecekleri bildirildi. Peki devlet personel başkanlığı üzerinden hangi kamu kurumu alım ilanı yayınladı? hangi kadrolara alımlar yapılacak işte detaylar...

EKİM AYINDA HANGİ KURUMLAR ALIM YAPACAK?

Devlet personel başkanlığı ( DPB ) üzerinden verilen ilanları incelediğimizde Yüksek seçim kurulu ( YSK ), Devlet hava meydanları işletmesi ( DHMİ ), İstanbul teknik üniversitesi, ( İTÜ ), Jandarma genel komutanlığı, Adalet bakanlığı, Sayıştay başkanlığı, Dışişleri bakanlığı ve Türkiye istatistik kurumu başkanlığı alım yapacaklarını ilan etti. Diğer alım ilanları için devlet personel başkanlığı DPB resmi sitesini inceleyiniz.

Alım yapılacak kadrolar ise; hizmetli, şoför, zabıt katibi, müfettiş yardımcısı, hakim ve savcı adayı, bilişim personeli, uzman yardımcısı, mühendis, çözümleyici, programcı, bilgisayar işletmeni, kaloriferci, teknisyen, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, santral memuru, temizlik personeli, güvenlik görevlisi, aşçı, bulaşıkçı ve bahçıvan kadroları için alımlar düzenleneceği açıklandı. Alım yapılacak kadroların başvuru şartlarını, başvuru tarihlerini ve diğer bilgilerini incelemek için ise resmi devlet personel başkanlığı sitesin olan adresine //kamuilan.dpb.gov.tr/ ( adresi kopyalayıp tarayıcınıza yapıştırınız) gitmeli ve güncel iş ilanlarını takip etmeniz olacaktır.

Devlet personel başkanlığı nedir?

Devlet personel başkanlığı kısa ismi ile DPB 1960 yılında faaliyetlerine başlamıştır. Kuruluşunun amacı kamu personel sistemi ile ilgili görevleri düzenlemek, bu alandaki mevcut sorunları ortadan kaldırmak ve etkili, üretken personel rejimi sağlamaktır.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2019, 17:13
YORUM EKLE